Gücünüzü x5 Katlayın
En Önemli 5 Özelliği 5 Kat Büyütün!
Süper Fiyat
+0 ,39
Sınırsız Pro SSD
Platform Tercihiniz?
Lütfen Web Sitenizi Barındırmak İstediğiniz Platformu Seçin*
*Bu seçimi dilediğiniz zaman tekrar değiştirebilirsiniz.
Linux
Windows
Anasayfa Domain Domain Sorgulama

Profesyonel Domain Yönetimi

Alan Adınızı Profesyonel Yönetim Özellikleri ve Ayrıcalıklı Servisler ile Yönetin!

Domain Yönetimi
Kolay Domain Yönetimi

Kullanıcı dostu ve Türkçe alan adı yönetim paneli ile tüm domain yönetim işlemlerinizi kolayca gerçekleştirin. Alan adınıza ek özellikler kazandırın ve ihtiyaçlarınıza göre yönetin.

Ücretsiz Whois Gizleme
Ücretsiz Whois Gizleme

Sahip olduğunuz alan adının whois (kimlik) bilgilerini ücretsiz gizleyin. Kimlik bilgilerinizi gizleyerek spam maillere karşı kendinizi koruma altına alın.

Ücretsiz Domain Transfer
Ücretsiz Transfer Kilidi

Bilginiz dışındaki transferleri engelleyen güvenlik kilidi sayesinde alan adınızı koruma altına alın. Bu sayede alan adınız başka hiç bir kaydediciye transfer edilemez.

Domain Transfer
Ücretsiz İç Transfer

Natro kullanıcı hesapları arasında dilediğiniz kişiye, alan adınızı transfer edin. Üstelik bu işlemi, hiçbir kısıtlama olmadan ve ekstra ücret ödemeden gerçekleştirin.

İki Aşamalı Hesap Koruması
İki Aşamalı Hesap Koruması

Natro şifrematik uygulamasının parolanıza ek olarak sunduğu mobil şifre doğrulaması ile tamamen ücretsiz bir şekilde alan adınızı güven altına alın.

Destek Hizmeti
7/24 Destek Hizmeti

E-Posta, telefon ve canlı destek hattı üzerinden dilediğiniz an gerçekleştirmek istediğiniz tüm alan adı işlemleri için ihtiyaç duyduğunuz desteğe kolayca ulaşın.

Alan Adınızı Satışa Çıkarın

Natro’da kayıtlı alan adlarınızı “Satılık Domain Platformu” ile satışa çıkarın, 1.000$ ’a kadar bedelle satın ve güvenle ödeme alın.

Domain Sahibi Olarak Yapabilecekleriniz

Bir Domain Kaydederek Sahip Olacağınız Bazı Ayrıcalıklar!
Alan Adınızı Başkalarına Kaptırmayın
İsminiz veya işletmenizin adını içeren alan adı ile internet ortamında imajınızı koruma altına alabilirsiniz. Böylece farklı kişi veya kuruluşların, adınızı taşıyan bir alan adına sahip olmasının önüne geçebilirsiniz.
Hazır Web Sitenizi Yayınlayın
Bir alan adı kaydederek, kişisel portfolyonuz veya işletmenizi internete taşımak için bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Hiç bir teknik bilgi gerektirmeden dakikalar içerisinde hazır web sitenizi yayınlayabilirsiniz.
Profesyonel E-Posta Adresine Sahip Olun
Alan adı kaydederek, profesyonel görünümlü bir e-posta adresine sahip olabilirsiniz. *info@alanadiniz.com* şeklinde oluşturabileceğiniz e-posta adresinizin 50 GB disk alanı ile 600.000’den fazla ileti saklayabilirsiniz.
Tek Pakette Sınırsız Web Sitesi Barındırın
Sahip olduğunuz alan adı ile bir web hosting paketi satın alabilir, yeni nesil ve yüksek performanslı sınırsız web hosting hizmeti ile tüm web sitelerinizi tek hosting paketinde barındırabilirsiniz.

Ayrıcalıklı Domain Hizmetleri

Natro'da Kayıtlı Domainlerin Sahip Olduğu Ayrıcalıklar

premium domain servisleri
Premium Domain Servisleri

Profesyonel domain işlemleri için ihtiyacınız olan her şeyi Natro Premium Domain Servisleri ile yönetin. Alan adınızın Premium DNS Yönetimi, Domain Yönlendirme ve Park Sayfası yönetimini kolayca gerçekleştirin.

Satılık Domain Platformu
Satılık Domain Platformu

Alan adlarınızı kolayca satışa çıkartın, domain arama sonuçlarında ücretsiz listelenin, 1.000$'a kadar fiyatla açık artırmasız hızlıca satın ve %100 Natro güvencesi ile ödeme alın.

Domain Değerleme Aracı
Domain Değerleme Aracı

Alan adınızın algoritmik piyasa değerini istediğiniz zaman tamamen ücretsiz olan Domain Değerleme Aracı ile hızlıca öğrenin. En ideal ve karlı satış değerini kolayca berlieyin.

Domain Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İyi Bir Alan Adı Belirlemek İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz!
Kısa ve Akılda Kalıcı Bir Domain Seçin
Domain belirlerken, mümkün olduğunca kısa ve kolay hatırlanabilir olmasına özen göstermelisiniz. Net ifade içeren, kolay telaffuz edilebilen ve özel karakter barındırmayan alan adları daha akılda kalıcı olacaktır.
Tescilli Marka Kontrolü Yapın
Kayıt etmek istediğiniz alan adının için mevcut bir marka tescili olup olmadığını kontrol edin. Koruma altında olan ve marka tescili yapılmış bir kelime/marka alan adını almanız, telif hakkı sorunları yaşamanıza sebep olabilir.
Markanız ile Uyumlu Alan Adı Kaydedin
İşletmeniz veya markanız için bir domain kayıt etmeyi planlıyorsanız, marka/işletme adınız ile kayıt edeceğiniz alan adının uyumlu olmasına dikkat edin. Ayrıca işiniz ile uyumlu (*moda, cafe, shop* vb.) uzantıları da değerlendirebilirsiniz.
Arama Trendlerini Takip Edin
Bir alan adı kaydetmeden önce, ilgili kelimede yapılan aramaları ve bu aramaların yoğunluğunu araştırın. Böylece organik araması daha fazla olan bir alan adı kaydederek, daha fazla ziyaretçi potansiyeline sahip olabilirsiniz.
Domain nedir?

Domain, bir web sitesinin internet üzerindeki adı ve aynı zamanda adresidir. Ülkemizde alan adı olarak da tanımlanmaktadır. Web sitelerine ulaşmak için hatırlanması oldukça zor olan 78.164.218.85 gibi ip adreslerinin yerine kullanılan ve akılda kalıcı olmasını sağlayan isimlere domain denir. Alan adı en az 1 yıl, en fazla 10 yıla kadar kaydedilerek kiralanan bir hizmettir ve kayıt süresi sonunda yenileme işlemi yapıldığı sürece domain sahipliği korunur. Dünyanın ilk alan adı 15 Mart 1985 tarihinde symbolics.com olarak kayıt edilmiştir. Türkiye’nin ülke uzantılı alan adı COM.TR domain, TRABİS'in devreye girmesiyle birlikte BTK tarafından yönetilerek belgesiz, "ilk gelen alır" kuralıyla tahsis edilmekte ve en fazla 5 yıl süre ile kaydedilebilmektedir.

Domain Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir web sitesi açmak için öncelikle bir domain satın almak gereklidir. Seçilen alan adı, mümkün olduğunca kısa, anlamlı ve akılda kalıcı olmalıdır. Her dilde kolayca okunabilen bir yapıda alan adı kayıt etmek, ilgili web sitesine farklı ülke ve bölgelerden de kolay erişim sağlanması için fayda sağlayacaktır. Kayıt edilecek alan adı, yayınlanacak web sitesi içeriği ile uyumlu olmalı ve site ile alakalı anahtar kelimeleri içermelidir. Ayrıca kayıt öncesi, belirlenen alan adı ile ilgili mevcutta bir marka tescili yapılıp yapılmadığını sorgulamak, daha sonra karşılaşılabilecek telif sorunları ve yasal problemlerin önüne geçmek için de faydalı olacaktır.

En Popüler Domain (Alan Adı) Uzantıları Hangileridir?

ICANN verilerine göre, dünyanın en popüler 3 alan adı uzantısı; .com domain, .net domain ve .org domain olarak öne çıkmaktadır. Ülkemizde, TRABİS'in devreye alınmasıyla birlikte .com.tr domain, işletmelerin ve marka sahiplerinin belgesiz, "ilk gelen alır" kuralına göre kaydedilebildiği bir alan adı uzantısıdır. 2020 yılının ikinci çeyrek verilerine göre dünyada kayıtlı toplam 370 milyondan fazla alan adı bulunmaktadır. Bunun 148 milyondan fazlası .com domain’dir. Uzantılara göre domain fiyatları farklılık göstermekle birlikte, en ucuz domain kayıt işlemini natro.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Alan adı fiyatları incelendiğinde, söz konusu rakamlar yıllık domain ücretlerini ifade etmektedir.

.com Domain Kayıt Fiyatı Nedir?

.com domain safyası üzerinden güncel kayıt fiyatlarını ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

Domain Whois Sorgulama Nedir?

Domain Whois Sorgulama, kayıtlı bir alan adının sahiplik bilgisini gösteren kayıtlardır. Kayıtlı bir domain için whois sorgulama yaparak alan adının kime ait olduğunu öğrenmek mümkündür. Sorgu sonucunda listelenen domain whois bilgileri arasında; alan adının ne zaman kayıt edildiği ve ne zaman sona ereceği, kayıt edildiği firma, kayıt eden kişinin adı, adresi, e-posta ve telefon bilgisi yer alır. ICANN kuralları gereği, alan adı sahiplerinin, domain whois bilgilerini eksiksiz girmeleri zorunludur. Ancak whois koruma servisi ile üstte bahsi geçen bilgilerin gizlenmesi mümkündür.

Web Sitenizi Yayınlayın

Alan adı kayıt işlemi sonrasında web sitesi yayınlamak için bir hosting sahibi olmak gerekmektedir. Bu aşamada tercih edilecek hosting hizmetine, web sitesi tercihine göre karar verilebilmektedir. Bir blog, içerik yada kişisel web sitesi için WordPress Hosting tercih ederek kolayca ve basit bir şekilde sitenizi yayınlayabilir ve hemen içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra NatroSite ile hiç bir web tasarım veya teknik bilgiye ihtiyaç duymadan dakikalar içerisinde kolayca hazır web sitesi sahibi olabilirsiniz. İşletmelerin dijital dönüşüm yatırımı yaparak bir web sitesi sahibi olmaları, ürün ve hizmetlerini daha fazla kişiye ulaştırmalarını ve dönüşümleri artırmalarını sağlamaktadır.

Alan Adı İçin Hosting Çözümleri

Web Sitesi Yayınlamak veya Profesyonel Bir E-Posta Adresine Sahip Olmak İçin Hosting Çözümleri

Domain ile İlgili Güncel İçerikler

Domain Sorgulama, Kayıt ve Yönetim ile İlgili İçerikler, Faydalı Araçlar ve Resimli Teknik Anlatım İçerikleri

İşinize Değer Katacak Ürünler

Alan Adınız ile Birlikte, İşinizin ve İşletmenizin İnternet Varlığına Değer Katacak Bu Ürünleride Tercih Edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Domain Sorgulama, Kayıt ve Yönetim ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Natro'da domain satın alma işlemi nasıl yapılır?

Bir alan adının daha önce başkası tarafından kayıt edilip edilmediğini, sayfanın üst bölümünde yer alan domain sorgulama alanından sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Kayıt edilmeye müsait durumda ise “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak domain satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Satın almak istediğim domain kayıtlı ise ne yapabilirim?

Backorder nedir, nasıl yapılır?

Alan adımı hosting hesabıma nasıl yönlendirebilirim?

Domain transfer işlemi nasıl yapılır?

Natro nameserver adresleri (NS) nelerdir?

Domain en fazla kaç yıl süreli kayıt edilebilir?

Domain yenileme nasıl yapılır?

Adsoyad.com.tr nasıl kaydedilir ve hangi belgeler gereklidir?

Domain transfer koduna (EPP Code) nasıl ulaşabilirim?

Aynı anda birden fazla domain kayıt edebilir miyim?

Domain geç yenileme bedeli nedir?

Domain iç transfer nasıl yapılır?

Alan adım kurtarma periyoduna düşmüş, ne yapabilirim?

E-ticaret için hangi domain uzantısı tercih edilmeli?

Kayıt edilen bir domain adı değiştirebilir mi?

Bir domainin kime ait olduğu nasıl öğrenilir?

Kayıtlı domainin süresi ne zaman biter?

Çerezler Hakkında Bilgilendirme Alışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Natro’yu kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.