Plesk Panel ile 7 Adımda Web Sitenizi Yedekleyin

Plesk Panel, bilindiği üzere Windows ve Linux kullanıcıları için geliştirilmiş bir hosting yönetim panelidir. Plesk Panel sayesinde, bir domain adresi için hosting hesabı açabilir, bu hosting hesabı için mail adresleri, veritabanları, FTP hesaplarını çok kolay bir şekilde oluşturup yönetebilirsiniz.

Şimdi sizlere, Plesk Panel ile 7 adımda web sitenizin sağlıklı bir yedeğini kolaylıkla nasıl oluşturacağınızdan bahsedelim:

  1. CloudPanel’e giriş yapınız.

Plesk Panel’de bulunan müşteri paneline giriş yaptıktan sonra  menü üzerinden ‘’Hosting Yönetimi”  menüsüne tıklayınız ve ardından açılan sayfa üzerinden hesap adınızın hizasında bulunan yönet butonuna tıklayınız. Sayfanın üst köşesinde yer alan, Kontrol Paneline Bağlan ikonu’na tıkladığınızda CloudPanel’e giriş sağlamış olacaksınız.

2. Sol menü üzerinden ‘’Web Alanı Yönetimi‘’ butonuna tıkladığınızda karşınıza barındırılan alan adları çıkacak. Buradan Alan Adınızı Yönet butonuna tıklayarak Plesk Panel’e giriş yapabileceksiniz.

3.  Plesk Panel’e giriş yaptıktan sonra görselde de gösterildiği gibi sağ üst menüden ‘’ Yedekleme Yöneticisi‘’ butonuna tıklayınız.

4.  Bir sonraki adımda açılacak olan sayfada ise ‘’Yedekle‘’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

5. Yedekleme Yapılandırma seçenekleri doldurulurken aşağıdaki görselde belirtildiği gibi doldurulmalıdır. Bildirim gidecek mail adresi yerine, kullandığınız mail adresini yazabilirsiniz.

6.  Yedekleme işlemi tamamlandığında, aşağıdaki görselde de belirtildiği gibi yeşil renkte bir ok işareti gözükecek ve indirilmeye hazır hale gelecektir. O butona tıkladığınızda, yedeği bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

7. Yedeği yüklemek istediğinizde ‘’Yükle ‘’ bölümünden tekrar yükleme yapabilirsiniz.

Plesk Panel ile 7 adımda web sitenizi yedeklemek için yapmanız gerekenler bu kadar basit. Dileriz sizler için faydalı olur 🙂

İstatistiklere göre; crack yazılım, ters proxy, lisanssız yazılım kullanan web siteleri, diğer web sitelerine kıyasla daha fazla risk altındadır. Ayrıca lisanssız panel kullanımı hukuki sonuçlar doğurur. Verilerinizi güvenle korumak için orijinal lisanslı yazılım kullanın ve hizmet aldığınız firmadan orijinal lisans kullandıklarına dair mutlaka kanıtlar isteyin.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler