İlk Gelen Alır! | Belgesiz .COM.TR, .NET.TR ve .ORG.TR Almak

TRABİS’le birlikte popüler alan adı uzantıları artık belgesiz kaydedilebilecek. Bu yeni sistemle birlikte “ilk gelen alır” kuralı uygulanacak. Kısacası, belgesiz domain almak için Natro Ön Sipariş Sistemini kullanan herkes daha avantajlı! Ön sipariş talebinizi oluşturun ve sistem açılınca istediğiniz .TR uzantılı domaine sahip olun.

NIC.TR döneminde sadece belgeli olarak alınabilen .com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantıları yeni dönemle birlikte belgesiz kayıt ediliyor. Tabii ki belirli kurallar çerçevesinde belgesiz alan adlarını alabilirsiniz.

TRABİS nedir, com.tr belgesiz nasıl alınır, belgesiz domain almak için kurallar nelerdir öğrenmek istiyor musunuz? Aşağıdaki yazımızı inceleyerek soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

https://www.natro.com/blog/belgesiz-com-tr-alabileceginizi-biliyor-musunuz-evraksiz-tr-domain-nasil-alinir/
Belgesiz .COM.TR Alabileceğinizi Biliyor musunuz? | Evraksız .TR Domain Nasıl Alınır?

TRABİS Döneminde Alan Adı Yaşam Döngüsü

Belgesiz .com.tr, .net.tr ve .org.tr alma sürecinde takip edilmesi gereken alan adı yaşam döngüsü bulunuyor. Diğer domain uzantılarından ayrı olarak, belgesiz domainler için farklı bir yaşam döngüsü izleniyor.

Belgesiz domainler için alan adı yaşam döngüsü:

TRABİS döneminde .com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adlarının belgesiz olarak alınırken; “.av.tr”, “.bel.tr”, “.dr.tr”, “.edu.tr”, “.gov.tr”, “.k12.tr”, “.kep.tr”, “.pol.tr”, ve “.tsk.tr” gibi alan adları yine belirli evraklar ile alınmaya devam edecek.

Belgesiz .com.tr nedir, nasıl alınır öğrenmek için aşağıdaki yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

https://www.natro.com/blog/belgesiz-com-tr-nedir/
Belgesiz .COM.TR Nedir?
0 Shares:
Bu İçerikler İlginizi Çekebilir
Devamını Oku

Neden .Top Domain?

.Top Domain Nedir? Eğer mükemmel bir alan adı bulmaya çalışıyorsanız, bunalmış hissedebilirsiniz. Denediğiniz kelime kombinasyonlarının birçoğu zaten başkaları…