TRABİS’le birlikte popüler alan adı uzantıları artık belgesiz kaydedilebilecek. Bu yeni sistemle birlikte “ilk gelen alır” kuralı uygulanacak. Kısacası, belgesiz domain almak için Natro Ön Sipariş Sistemini kullanan herkes daha avantajlı! Ön sipariş talebinizi oluşturun ve sistem açılınca istediğiniz .TR uzantılı domaine sahip olun.

NIC.TR döneminde sadece belgeli olarak alınabilen .com.tr, .net.tr ve .org.tr uzantıları yeni dönemle birlikte belgesiz kayıt ediliyor. Tabii ki belirli kurallar çerçevesinde belgesiz alan adlarını alabilirsiniz.

TRABİS nedir, com.tr belgesiz nasıl alınır, belgesiz domain almak için kurallar nelerdir öğrenmek istiyor musunuz? Aşağıdaki yazımızı inceleyerek soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Belgesiz .COM.TR Alabileceğinizi Biliyor musunuz? | Evraksız .TR Domain Nasıl Alınır?

TRABİS Döneminde Alan Adı Yaşam Döngüsü

Belgesiz .com.tr, .net.tr ve .org.tr alma sürecinde takip edilmesi gereken alan adı yaşam döngüsü bulunuyor. Diğer domain uzantılarından ayrı olarak, belgesiz domainler için farklı bir yaşam döngüsü izleniyor.

Belgesiz domainler için alan adı yaşam döngüsü:

TRABİS döneminde .com.tr, .net.tr ve .org.tr alan adlarının belgesiz olarak alınırken; “.av.tr”, “.bel.tr”, “.dr.tr”, “.edu.tr”, “.gov.tr”, “.k12.tr”, “.kep.tr”, “.pol.tr”, ve “.tsk.tr” gibi alan adları yine belirli evraklar ile alınmaya devam edecek.

Belgesiz .com.tr nedir, nasıl alınır öğrenmek için aşağıdaki yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Belgesiz .COM.TR Nedir?
Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.