Gücünüzü x5 Katlayın
En Önemli 5 Özelliği 5 Kat Büyütün!
Süper Fiyat
+0 ,19
farkla
Sınırsız Pro SSD
Platform Tercihiniz?
Lütfen Web Sitenizi Barındırmak İstediğiniz Platformu Seçin*
*Bu seçimi dilediğiniz zaman tekrar değiştirebilirsiniz.
Linux
Windows

Windows Plesk Hosting Nasıl Aktif Edilir?

Windows Plesk hostingi aktif etmek için ilk olarak, hosting yönetim panelinden önce alan adını sisteme ekleyip daha sonra Windows Plesk hosting açacağız. Bu işleme başlamadan önce alan adının DNS serverları Natro sunucularına göre güncellenmelidir. Natro Name Server adresleri aşağıdaki gibidir.

nameserver 1 : ns1.natrohost.com
nameserver 2 : ns2.natrohost.com

1) Müşteri panelinizden işlem yapmak istediğiniz hosting paketininin yanında bulunan "Yönet" sekmesine tıklayıp, açılan sayfada sağ üst kısımda bulunan "Kontrol Paneli" iconuna tıklayın ve hosting panele bağlanın.

2) Hosting panelde bulunan "Web Alanı Yönetimi" sekmesine tıklayın. Daha sonra "Yeni Web Alanı Ekle" butonuna tıklayarak Windows Hosting kurulumuna başlayın.

3) "Bir Platform Seçiniz" kısmından Windows Server 2016 ve Parallels Plesk Panel'i seçin.


4) Alt kısımda yer alan alan adı seçimi kısmından alan adınızı belirleyin. Eğer alan adınızı farklı bir firmadan yönlendirdiyseniz, "Alan Adı Ekle" butonuna tıklayıp, alan adınızı ekleme işlemini gerçekleştirin.

5) FTP şifrenizi manuel yada otomatik oluşturarak, Windows Plesk Hosting'inizi kurabilirsiniz.

Bu Makale Size Yardımcı Oldu mu?

Destek Gerekirse 7/24 Buradayız
Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın
Veri sorumlusu sıfatıyla tarafımızca toplanan, saklanan ve işlenen kişisel verileriniz için KVKK'nın Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlüğü başlıklı 10.maddesi uyarınca faaliyette bulunmaktayız.