Node Js Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Kısaca bir platform olarak yanıtlanacak Node Js nedir ve avantajları nelerdir sorusunun detaylı yanıtı veriliyor.

Hangi işlemler yapılır, ne şekilde hareket edilir gibi merak ettiğiniz soruların yanıtı verilmektedir.. İlk olarak Node Js için uygulamalar geliştirilebilecek, Javascript kod geliştirilmesine imkan tanıtan bir platform olduğunu söyleyebiliriz. 2009 yılında Joyent firması tarafından geliştirilmiştir. Açık kaynak kodlu olarak oluşturulmuştur.

Node Js ile Neler Yapılabilir?

Yanıtlanmasını istediğiniz bir diğer soru ise node js ile neler yapılabileceğidir. Genel olarak hangi işlemlerin yapılabileceği ya da size ne gibi ayrıcalıklar tanıdığı son derece önemlidir. Bakıldığında aşağı yukarı tüm uygulamaları geliştirmek için kullanılabileceği sonucu çıkar. Web uygulamaların gelişmesi için büyük ölçüde seçenekler sunulur. Bunları değerlendirip, direkt olarak uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Farklı özellikleri ile web uygulamaları geliştirme konusunda avantajlı olacaktır.

Web Uygulamaları Geliştirme;

Geliştirmek istediğiniz web uygulamaları için kullanılabilir. Node Js ne amaçla kullanılır sorusunun yanıtı, direkt olarak bu alanda sunulan hizmetten faydalanarak en iyi şekilde web uygulaması geliştirmek adına kullanılabilir şeklinde yanıtlanabilecektir.

Node Js Avantajları Nedir?

Web uygulamaların gelişmesinde yapılacak olan işlemler Js üzerinden yapılacak. Peki, kullanılmasında ne gibi avantajlar olacak? Değerlendirip, direkt olarak Node Js avantajlarının değerlendirilmesi ile son derece memnun kalacağınız şekilde web uygulamalarının geliştirilmesi sağlanabilir. Sizin için sunulan bu fırsatı kaçırmamak elinizde olacak.

Node Js Farkı;

Ölçeklendirilebilir: Bakıldığında ölçeklenebilir özelliği karşınıza çıkıyor. Bu özelliği değerlendirip,  avantajlı şekilde web uygulaması geliştirmek adına hareket edebilirsiniz.

Yüksek Kaynak Gerekmiyor: Evet, ikinci bir avantajınız ise yükske kaynak gerektiren web server ihtiyacınızın olmaması. Bakıldığında apache son derece yüksek kaynak gerektiren web server uygulamalarının olduğu bir yazılımdır. Bu sebeple sizin tercihiniz Node Js den yana kullanılması son derece avantajlı olacaktır.

Yüksek Performans Çalışması: Performansa bakıldığında ise son derece yüksek bir performans ile çalışması mümkün olacaktır. Rakipler ile yapılan karşılaştırma sonucunda direkt olarak çalışmanın son derece yüksek performans üzerinden olduğu görülüyor. Değerlendirip bu avantajdan da faydalanabilir.

Basit bir şekilde yazılımın kişiler tarafından yapılmasını sağlar. Bu sebeple en büyük avantaj, bu alanda ilgili olan herkesin uygulama yazma konusunda değerlendirip, direkt olarak bu alanda avantajlı bir sonucun alınmasıdır. Değerlendirip, direkt olarak siz de bu sistem üzerinden web uygulamaları yazabilirsiniz. Node Js avantajları nedir sorusunun yanıtına göre hareket ederek, son derece avantajlı olacağınız bir web yazılım uygulaması ile hareket edebilirsiniz. Bu hususta seçim tamamen size bırakılıyor.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler