Centos Web Panel’de Site Yedeği Nasıl Alınır?

Centos web panel üzerinden yedek alma işlemi oldukça basit bir şekilde yapılabilmektedir. Diğer bir ismi ile CVP olarak da bilinen sistem eşliğinde verileri yedekleme imkanı kolay şekilde gerçekleştirmeniz mümkün.

  • Centos Web Panel Yedek Alma İşlemi

Site yedeğinizi Centos web panel üzerinden alabilmek için, öncelikle ‘’CWP Settings’’ bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu kategorinin üzerinde birçok değişik konfigürasyon açılır. Bunlar arasında ‘’Backup Configuration’’ bölümünü seçmeniz gerekmektedir.

  • Farklı Süreler Dahilinde Centos Web Panel ile Yedek Alma İşlemi

Sistem dahilinde ‘’Manage Backup’’ seçeneği üzerinden otomatik olarak günlük, haftalık ya da aylık olarak yedek alabilirsiniz. Örneğin günlük olarak ele alabileceğiniz yedekleme konusunda ‘’Mysql Backup’’ seçeneğini öncelikle tercih etmeniz gerekir. Gerekli kısımları güncellemek suretiyle ardından ‘’Save Changes’’ kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Düzenli Olarak Centos Web Panel Eşliğinde Yedek Alma

Yukarıda verilen uygulamaları sırasıyla gerçekleştirerek, düzenli olarak centos web panel üzerinden yedek alma işlemini tanımlayabilirsiniz. Böylece dosyalar ve mysql yedeği otomatik bir şekilde alınmış olacaktır.

Ayrıca yedeğinizi sıkıştırmak için kullanmanız gereken komutlar da bulunmaktadır. Komut üzerinden sıkıştırılmış dosyaları ‘’winscp’’ gibi programlarla bilgisayara indirebilirsiniz ve farklı bir sunucuya çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler