Yeni Natro Hosting Panel Girişi


16 shares
Busy businessman in office working on his laptop.

Natro Hosting olarak siz değerli kullanıcılarımızı için kendimizi sürekli olarak yenilemekte ve geliştirmekteyiz. Yakın zamanda yenilemiş olduğumuz mobil uyumlu Cloud Hosting Panel ile hosting yönetiminizde daha kullanışlı ve kolay anlaşılabilir bir yeniliğe imza attık.

Bu yazımızda Natro Hosting Cloud Panel’e nasıl bağlanabileceğini anlatacağım.

Natro Cloud Hosting Panel’e 2 şekilde bağlanabilirsiniz

1- Müşteri Paneliniz Üzerinden

Natro müşteri paneline bağlanarak, üst bölümde bulunan “Web Sitesi Yönetimi > Web Hosting Hesapları” adımlarını izliyoruz.

Açılan pencerede işlem yapmak istediğimiz hosting paketinin sağ tarafında bulunan “Yönet” e tıklıyoruz.

Açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Hosting Kontrol Paneli” iconuna tıklayıp, hosting kontrol paneline bağlanıyoruz.

 

2- Hosting PanelAdresi Üzerinden Direk Bağlanma

Cloud Hosting Yönetim Panelimize yukarıdaki adresten direk bağlanmak istediğinizde karşınıza çıkan ekranda sistem sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” isteyecek. Kullanıcı adı ve şifrenize ulaşmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Natro Hosting müşteri paneli üzerinde bulunan “Web Hosting Hesapları” ekranına giriş yapıyoruz ve sağ üstte bulunan “Aktivasyon İletisine” tıklıyoruz.

 

Açılacak olan pop-up ekranında aşağıda belirtilen yerde, sistem tarafından otomatik tanımlanan “Kullanıcı Adı” ve “Şifrenize” ulaşabilirsiniz.

 

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi değiştirmek istediğinizde ise şu adımları takip edebilirsiniz.

Cloud Panel’e giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan kullanıcı adınıza tıklayın. Açılan seçeneklerden “Bilgi Güncelle” seçeneğine tıklayın.

natro kullanıcı adı ve şifre değiştirme

Açılan ekranda “Kullanıcı Adı” ve “Şifrenizi” istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

natro yeni panel şifre değiştir

 

Not: Kullanıcı Adı ve Şifreniz, hosting paketiniz aktif olduğunda, müşteri hesabına kayıtlı e-posta adresinize mail olarak gelmektedir.

Not: Kullanıcı Adı ve Şifre değişikliği yaptığınızda, müşteri hesabınıza bağlı e-posta adresinize, ilgili değişiklikleri yaptığınıza dair sistem tarafından bilgilendirme maili gönderilmektedir.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

10 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba Samet Ziya İrkilmez

   Öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederiz.  https://cloudpanel.natro.com/  linki ile giriş yaptığınızda istenen kullanıcı adı ve şifrenizi, hosting yönetimi sayfasında bulunan “Aktivasyon İletisi” butonuna tıklayarak öğrenebilir ve giriş yapabilirsiniz. Yazıda bulunan “2- https://cloudpanel.natro.com Adresi Üzerinden Direk Bağlanma” başlığının altında resimli olarak anlatılmıştır. Herhangi bir probleminizde destek ekibimize ulaşarak 7/24 destek alabilrisiniz. İyi günler dileriz.

 1. Biz müşterilerimizin zorlanmasını istiyoruz, yeni panelle uğraşın, bütün işleriniz sırada beklerken yeni cloudpaneli öğrenin diyorsunuz. Eski panele geçmenizi sabırla bekliyorum geçilmezse bir süre sonra ben onlarca siteyle başka bir host firmasına geçeceğim ve artık kimseye de Natro'yu tavsiye etmeyeceğim. 

  İnsan bir anket yapar, kullanıcı panelini değiştirmeyi düşünüyoruz, müşterimiz olarak bu konuya ne diyorsunuz diye bir sorar.

  1. Merhaba Umut Bey, müşterlerimizden gelen öneri, görüş ve şikayetlerin tamamı bizler için çok değerlidir. Yaptığımız her çalışmada siz değerli kullanıcılarımızın görüşlerine göre haraket etmekteye gayret göstermekteyiz. Yeni hosting panelimiz de kullanıcılarımızdan gelen görüşler ışığında; mobil uyumlu bir tasarıma kavuşmuştur. Ayrıca yine kullanıcılarımızdan gelen istek üzerine mail kotalarında değişiklikler yapılmış ve tüm dünyada en çok kullanılan hosting kontrol panelleri; cPanel ile Plesk Panel’e geçilmiştir.

   Değerli görüşleriniz için teşekkür eder. İyi günler dileriz.

 2. Panel bence gayet kullanışlı ellerinize saglık fakat belkide panelle bir ilgisi yoktur ama webmaille ilgili sıkıntılar yasıyorum fakat genel anlamına bakarsak panel kaydadeger

 3. ftp den şifrelerimle giriş yapabiliyorken cloudpanelden aynı şfirelerle host hesabıma giriş yapamıyorum.