Kurumsal Bloglar Tüketicilerin Kuruma Olan Güvenini Arttırıyor


Documents on office table with pen and digital tablet as work space business concept

Kurumsal bloglar, kurumları şeffaflaştıran bir iletişim kanalı işlevi görüyor. Kurumun dışarıya dönük sıcak yüzü ve ilişkileri kurumsal ciddiyetten kurtarıp blog samimiyetine yükseltmesiyle de dijital çağın en verimli araçlarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.

İnternet’in ilk yıllarında, web sitesi kurumlar için çok da zorunlu bir ihtiyaç değildi, o zamanlar iletişim ve reklam ihtiyacını kartvizitler görüyordu. Kartvizitler yerini kaçınılmaz olarak web sitelerine bıraktı. Çünkü potansiyel müşteriler firma arayışlarını kartvizit defterlerinden Google’a taşımıştı. Google’da bulunmanın en kesin yolu da bir web sitesinden geçiyordu.

Değişimin her şeyi etkileme gibi bir huyu vardır, web siteleri de bundan etkilendi. 2000’li yıllarda sosyal medya servisleri bir bir duyulmaya başlandı. Kullanıma açılan her servis, web sitelerinin de pabucunu dama attı, yeni gözde artık Facebook ve Twitter sayfalarıydı. Buralarda yer almak, “internette var olmanın” en temel şartları haline geldi.

Şirketler için değişim süreci devam ediyordu, bu süreçte sosyal medya da tahtını içerik servislerine eksenli servislere bırakmak zorunda kaldı. Müşteri çağı diye adlandırılan bu dönemde araçlar pazarlama için değil artık iletişim ağırlıklı kullanılmalıydı. Tam da bu aşama hayatımıza kurumsal blog kavramı girdi.


2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. değişik ve bilgilendirici bir makalem olmuş paylaşımlar için teşekkür ederim.