WordPress üzerinden hazırlanmış olan blog sayfasında çoğu zaman spam yorumları almanız söz konusu olabilir.Spam yorumlarını engellemek isteyenler Google captcha kullanarak istedikleri sonucu elde edebilirler. Yorumları engellemek istediğinizde kullanacağınız eklentiler yapmak istediğiniz işlemi sorunsuz şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Kullanıcılar için farklı eklentileri  eklenmesi özellikle yapılacak işlemler için etkili olmaktadır.

Google tarafından sağlanmış olan bu uygulama kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Aktif hale getirilmesi için öncelikle eklentilerin indirilmesi gerekir. Daha sonrasında gerekli işlemler indirilen eklentiler üzerinden yapılabilir. Aşamalı şekilde gerçekleştirilecek olan işlemler doğrultusunda kullanmış olduğunuz cihaza kısa süre içerisinde eklentileri indirebilir ve daha sonrasında gerekli işlemlerin sorunsuz olarak devam ettirebilirsiniz.

WordPress Captcha Eklentileri Nasıl İndirilir?

Google tarafından sunulmuş olan WordPress captcha eklentisi kullanmak isteyenler öncelikle indirme işlemini gerçekleştirebilirler. İndirme işlemini tamamladıktan sonra etkinleştirmiş olduğunuz mail üzerinden gerekli işlemleri sorunsuz olarak yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz blog da özellikle spam yorumları almanız durumunda kullanacağınız eklentileri güvenlik açısından etkili olmaktadır.

Spam yorumlarını engellemek isteyenler için eklenti kullanımı özellikle güvenliği arttırmanıza yardımcı olur. Google captcha menüsüne giriş yaptıktan sonra get the API keys bağlantısına tıklanılması gerekir. Daha sonrasında Google hesabına üzerinden giriş yapmanız ve etiketler için açıklama yazmanız gerekir. Ardından alan adını eklemeniz gerekmektedir. Hizmet şartlarını kabul etmeniz durumunda site sahibine uyarı gönderilmesi butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

Gerekli bilgilerin seçilmesinin ardından kaydederek anahtarınızı ve gizli anahtarları kopyalayıp WordPress paneli üzerinden giriş yapılması gerekir. Daha sonrasında site anahtar ve secret keylerin eklenmesiyle versiyon 3 seçilmelidir. Ardından hangi menüleri aktif etmek istediğinizi seçmeniz gerekir. Son olarak sayfanın altında bulunan kaydet butonuna tıklayarak yapmış olduğunuz değişimleri kaydedebilirsiniz.

WordPress Captcha Eklentileri Nasıl Kullanılır?

WordPress de özellikle blog kullanmakta olanlar zaman zaman spam yorumları nedeniyle sorun yaşayabilirler.  Spam yorumlarını artmaz özellikle site üreticisi için problem yaşamasına neden olmaktadır. Bu durum daha yorumların engellenebilmesi için kullanılacak olan WordPress captcha eklentisi nasıl kullanılır? Öğrenilmesi gerekir. Detaylı şekilde bilgi alınması özellikle kullanıcıların gerekli olabilecek her durumda bu eklenti üzerinden spam yorumlarına engellenmesini sağlayabilir.

Eklentinin aktif hale getirilmesinin ardından spam yorumları site yönetimi tarafından verilen bilgi doğrultusunda engellenebilir. Her blog için aynı şekilde eklentilerin kullanımı sağlanabilir. Eklentinin aktif hale getirilebilmesi için yukarıda belirlenen aşamaları takip edilmesi gerekir. Daha sonrasında seçmiş olduğunuz kriterlere göre işlem yapabilir ve kaydetmiş olduğunuz veriler üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Kullanılacak olan kodlar eklenti üzerinden yapmak istediğiniz işlemleri kolaylaştırmaktadır. Farklı kodların kullanımıyla gerçekleştirilecek olan işlemlerin ardından kısa süre içerisinde bilgi alınması sağlanabilir. Özellikle bloğunuzda yazmış olduğunuz yazıların altında yer alan spam yorumlarının sizleri olumsuz şekilde engellemesine olanak vermemek için eklenti kullanılabilir.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

Yorum Yazın