cPanel’ de CSR Kodu Oluşturmak


Web sitenize SSL Sertikası kurulumu yapmak için uygulanması gereken adımların ilki olan, CSR kodu oluşturmayı öğreneceğiz. Bu içerikte, dünyanın en yaygın kullanılan hosting yönetim paneli olan cPanel üzerinde, CSR kodunu nasıl oluşturabileceğinizi, resimler ve video ile destekleyerek açıklayacağız.

1) cPanel’e giriş yapınız, ardından arama kısmına “SSL” yazın ve SS/TLS ikonuna tıklayınız.

2) Bu aşamada ise; Sertifika İmza İstekler (CSR) seçiniz.

3) Buradaki kutucukları görselde ki örneklere göre doldurunuz, doğru bilgileri yazmaya özen göstermelisiniz. Doldurduktan sonra sayfanın alt kısmından “Oluştur”a tıklayabilirsiniz.

4) CSR oluştuktan sonra karşınıza sayfa gelecektir. Buradaki kodu kopyalayıp işleme devam edebilirsiniz.

Önemli Notlar: SSL Sertifikasını ister ana domain için ister subdomain için oluşturabilirsiniz. Subdomain için CSR kodu üretirken ise; subdomainadi.alanadiniz.com şeklinde giriniz. Wilcard SSL kullanmak istiyorsanız da oluştururken; *.alanadiniz.uzantisi şeklinde CSR kodunu üretebilirsiniz.

 


Rahmi Can Şen
Hosting sektöründe 5 yılı aşkın deneyimiyle Natro Hosting'de Müşteri Destek Uzmanı olarak çalışan Rahmi Can, kişisel deneyimlerini ve güncel Natro Platformu ile alakalı konular hakkında makaleler yazmaktadır.

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merak ettiğim şey; SSL kurulumunda Paneli tamamen silip, tekrar SSL 'yi kurabiliyor muyuz? Böyle tekrar kurulum yapma şansımız var mı?

  2. Merhaba Ssl aldık diyelim 2 senelik 1 sene kullandıktan sonra başka bir hosta geçiş yaptık başka bir frmaya aynı zamanda yani diyelimki ‘kombiarizaservisi.org’ adlı domainimin domain firması ve hosting firmasını değiştim bu ssl taşıma işlemini kullanıma devam edebiliyormuyuz ssl de taşınıyormu acaba.

  3. Sizden SSL aldım, hosting sizden değil, CSR için destek lazım. Sizinle telefonla temas kurmak için ne yapmam gerek, müşteri numaram 400316, benim CP de sizin örnekteki gibi ara yüzler görmüyorum, desteğinize ihtiyacım var.