Affilate Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

Affilate Marketing Nedir?

Affilate marketing’de kullanılan yöntemler sayesinde ürün ve hizmetlerin müşterilere ulaşmasını sağlayabilir, gelir elde edebilirsiniz. Yazımızda Affilate Marketing Nedir Nasıl Yapılır ile alakalı bilgi edineceksiniz.

Affilate marketing Nedir? Türkçe karşılığı satış ortaklığıdır. Temel anlamda doğrudan satışın internet üzerinden yürütülmesidir. Daha gelişmiş bir model olan Affilate marketing sitelerinde ürünlerin reklamını kendi gayreti ile yapan kişiler bulunmaktadır. internet üzerinden ve sosyal medya araçlarından ürün reklamı yapmak veya yaptırmak son dönemlerde en çok yapılan pazarlama yöntemleri arasındadır.

Temel olarak internetten para kazanma sistemi olan affilate marketing, internette en çok rağbet gören para kazanma araçlarındandır. Özellikle kişilerin internet ve sosyal medyayı çok fazla kullanmaları, internetten alışverişin oldukça yüksek seviyelerde olması affilate marketingin yeni bir iş dalı olarak görülmesine sebep olmuştur. birçok kişi affilate marketing yaparak internetten kolay ve kısa yoldan para kazanmanın hayalini kurmaktadır. Fakat bu iş sanıldığı kadar hızlı yürümemekte ve o kadar da kolay değildir.

Affilate Marketing Nasıl Yapılır?

Bu işi yapmak isteyen kişiler firmaların özel affiliate programlarından yararlanarak veya affililiate networklardan girerek tamamen kendi istekleri ve çabaları ile belirli bir ürünün ya da hizmetin reklamını yapmaya başlayabilirler. Reklamını yaptıkları ürünün hizmetini almak isteyen kişilere kendi referans kodlarını içeren bir bağlantıya ulaşmalarını sağladıklarında yapmış oldukları satışlar üzerinden kendi paylarını alabilirler.

Sistemin işleyişine katkısı olan herkesin affilate marketing’de bir kazancı bulunmaktadır. Kısaca buna kazan kazan sistemi diyebilirsiniz. Tüm dünyada kabul görülen Affilate marketing nasıl yapılır?

Affilate marketing herkesin kazançlı çıktığı bir iş modelidir. Müşteriler dahi kampanyalardan ve indirimlerden haberdar oldukları için kazançlı çıkmaktadırlar. Herkes kolay para kazanma aracı olarak görse de affilate marketing sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle işin mantığını anlayıp ilerlemelisiniz. Bundan dolayı affilate marketingin nasıl yapıldığını net bir şekilde öğrenmelisiniz.

Affilate Marketing Yöntemleri

Bu sistemde 2 temel model bulunmaktadır; çiftçi yöntemi ve avcı yöntemi. Çiftçi yönteminde müşteri sizi bulur. Ve kullandığınız web sitesinde sayesinde ürüne ve hizmete ulaşmaktadır. Çiftçi yönteminde yapmanız gereken kendinize bir blog açmak ve satışını yapmak istediğiniz ürün hakkında yazılar paylaşmak. Yalnızca bu makalelerin kaliteli ve bilgi verici olmasına özen göstermelisiniz. Böylece müşteri kitlenizi elinizde tutabilirsiniz. Müşteri sizin bağlantınızı kullanarak üyelik açar veya form doldurursa para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Diğer yöntem olan avcı yönteminde affilate marketing yapanlar müşterilere ulaşırlar. Bu yöntemle reklam verebilir, müşterilerin sizin bağlantınızı kullanarak ürüne ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte hem avcı hem de çiftçi yöntemini birlikte kullanmakta mümkündür. Ürün ve hizmeti en iyi şekilde anladıktan sonra işinizi yapmaya koyulabilirsiniz. Affilate marketing yöntemlerinden hangisini kullanırsanız kullanın işinizi en iyi şekilde yapmaya özen göstermelisiniz, böylece gelirinizi arttırabilirsiniz. Gelir ortaklığı ile anlaşarak bu işi yapan şirketlere ulaşabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

SEO’nun Girişimlere Etkisi

Günümüzde bir girişimcinin başarılı olabilmesi için pek çok kriteri yerine getirebiliyor olması gerekir. Artan piyasa rekabeti, ürün çeşitliliği,…