7 Adımda Outlook 2016 Mail Kurulumu


45 shares
Natro üzerinden aldığınız mail hizmetlerine, Outlook 2016 üzerinden nasıl erişebilirsiniz?
Adım 1:

Outlook 2016’ya giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda yer alan Dosya > Hesap Ekle bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Adım 2:

Ardından, Elle Kurulum veya ek sunucu türleri’ni seçerek devam edebilirsiniz.

Adım 3:

Aşağıdaki görselde de göreceğiniz gibi, karşınıza çıkacak olan 2 seçenekten POP veya IMAP‘ı seçmeniz gerekmektedir.

Adım 4:

Bu adımda, dikkat etmeniz gereken 2 önemli nokta bulunmaktadır.

IMAP: Gelen ve giden postaların tamamını sunucu üzerinden yürütür. Eş zamanlı senkronize çalışma şeklinde ifade edilebilir. (Mail posta boyutunuz düşük ise; bu protokol ile kurulması postanızı hızlı bir şekilde doldurabilir.)

POP: Gelen ve giden postaların tamamı bilgisayarınız üzerinden işlem görür, yani gelen postalar sunucu üzerinden bilgisayarınıza indirilir ve gönderilen postalarınız web sunucusunda saklanmaz.

Adım 5:

Bilgilerinizi doldurduktan sonra, Diğer Ayarlar > Giden Sunucusu üzerinden, aşağıdaki görseldeki ayarları seçebilirsiniz.

Adım 6:

Diğer Ayarlar > Gelişmiş menüsü üzerinden aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz.

Gelen Posta Sunucusu “110”

Giden Posta Sunucusu “587”

Adım 7:

Son olarak,tüm ayarları kaydettikten sonra görselde ki gibi “Hesap Ayarlarını Sına”ya tıkladığınızda kurulum işlemleri tamamlanacak ve Outlook 2016’yı kullanmaya başlayabileceksiniz.

 


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

29 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kardeş outlook değilde windows live mail programındaki verileri thunderbird e nasıl aktarabilirim?
  Yeni bir pc topladım ve Linux yükledim. eski bilgisayarımdaki windows Live programındaki maillerimi aktarmak istiyorum.
  Yardımcı olur musun? çok uğraştım ama beceremedim.

  1. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.
   Güncelleme yaptık, görsellerin üzerine tıklayarak, görseli büyütebilirsiniz.

 2. Merhaba,
  Son Office güncellemesinden sonra outlook görüntüsü tamamen değişti. Yukarda verdiğiniz resimler ile yeni hesabı tanımlayamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 3. Keşke IMAP ve POP için ayrı ayrı anlatsaydınız. Çok yüzeysel olmuş. Sanırım NATRO IMAP ‘i desteklemiyor.

  1. Kadir Bey Merhaba ;

   Natro mail sunucuları POP/İMAP/SMTP desteği aktif ve çalışır durumdadır. Özeleştiri yapmak gerekirse tabi, ayrı anlatılsa daha güzel olabilirdi imap kurulumunda ki tek fark pop ‘ da 110 / 587 yazdığımız port kısmını 110 ‘ u değiştirip 143 olarak düzenliyoruz. Onun dışında ekstra bir ayara gerek kalmıyor.

   1. “THUNDERBIRD” Kullanan bu kadar kullanıcınız varken bir kaç makale ekleyip kurulum anlatımı yapılmaması neden? size bunu yaptıran ne? Çileden çıktım 1 haftadır. Telefon ile müşteri hizmetlerinizi arıyorum telefon yüzüme kapatılıyor. sohbet kısmına yazıyorum cevap yok. Fiyatlarınızın uygun olması ve marka kalitenizden dolayı sizleri seçtik fakat doğru bir seçim yapmadığımızı düşünmeye başladım sanırım.

   2. Aynen öyle IMAP seçin 143 port girin ve gelen sunucuda SSL i kaldırın o şekilde kurulum yapılabiliyor. POP üzerinden kurulamıyor. Ama bunu benim deneyerek araştırarak buluyor olmam tuhaf. Bence özeleştiri yapmanız gereken daha çok konu var.

    1. sizin anlattığınız gibi yaptım fakat hata veriyor bu şekilde
     Gelen posta sunucusuna (IMAP) oturum aç: Sunucuya bağlanılamadı.
     Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya İnternet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

  1. Cem Bey Merhaba ;

   Outlook’ un güncel versiyonunda ilk giriş ekranında mail adresimizi yazıp ardından gelişmiş ayarlar butonu ile ilerleyip göstermiş olduğumuz ayarları düzenleyebilirsiniz. İsterseniz çağrı merkezimizi müsait zamanınızda mesai saatlerimiz içinde arayıp bilgisayarınıza uzaktan erişim yolu ile kurulumda size yardımcı olabiliriz.

 4. Yeni outlook kurulumu ekranı böyle değil ve mailimi kuramıyorum. “Oturum açılamıyor. Kimlik bilgilerinizi kontrol edin ve tekrar deneyin.” uyarısı alıyorum. Defalarca denedim.

 5. Merhaba, daha önce de kullandığım yöntemler ancak sınama eposta kısmına geldiğinde hata veriyor, değerler sizin belirttiğiniz gibi. office 365 bu arada.

 6. Merhaba
  Gelen ve giden posta ayarlarına, mail.alanadımız.com yerine kullanabileceğimiz
  ortak bir yazım dizilimi varmıdır ? Mesela mail.natro.com veya mail.natrohost.com şeklinde yazarak outlook kullabileceğimiz bir alternatifiniz var mı ?

 7. merhaba
  outlook 2016 da her açılışta inertnet güvenlik uyarısı veriyor, sertifika yüklesem de düzelmedi(bağlandığınız sunucu, doğrulanmayan bir güvenlik sertifikası kullanıyor ) hatası alıyorum. yardımcı olabilirmisiniz

 8. Outlook 2007 Mail ayarlarını yaptım, yeni kurduğum mailden baska adrese mail atabiliyorum ama mail alamıyorum ???

 9. “Tehlikenin farkındayım” tik’ini seçip Tamam diyorum fakat “Sunucuya giriş yapılamıyor. Yapılandırma, kullanıcı adı veya parola yanlış olabilir” diye bir hata iletisi çıkıyor. tüm bilgilerimi eksiksiz ve doğru giriyorum yine olmuyor. Ne yapabiliriz?

 10. thunderbird de mail gönder al çalışmıyor.
  mail seerver is not an imap4 server hatası ile karşılaşıyorum.

 11. Outlook ve winmail den mail gönderirken hata alıyorum maili göndermiyor? Outlook kurulumunda da bir türlü hesabı doğrulayamıyor