XMail’de Mail İmzası Nasıl Tanımlanır?

Businessman Connection Smart Phone Electronics Device Concept
Bu İçerikte Bahsedilen Konular Hide
  1. XMail’de Mail İmzası Nasıl Tanımlanır?

İş hayatımızın değişilmez parçası e-postalarımızın alt kısmında kendine yer edinen mail imzamız, kurumsal ve iç yazışmalarımızda oldukça önemli yer kaplıyor.  Mail imzanızı oluştururken anahtar kelimemiz “basitlik”! Özensiz bir mail imzası kadar, üzerinde çokça grafik kullanılmış karmaşık bir imza da karşı taraf üzerinde olumsuz bir etki bırakacaktır.

Mail imzanızı oluştururken; adınız soyadınız, unvanınız, şirketinizin ismi ve iletişim bilgilerinize yer vermelisiniz. Tüm bu bilgileri içeren bir resim dosyasını mail imzası olarak kullanabilirken, bazı 3.parti mail okuyucuların algılayamamasına karşı text (yazı) olarak oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. (Logonuzu görsel olarak kullanabilirsiniz.)

Bir imza örneği;

XMail’de Mail İmzası Nasıl Tanımlanır?

1) Webmail üzerinden hesabınıza giriş sağladıktan sonra sağ üst kısımdan “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

2) Sol menüden 1 rakamı ile gösterilen “E-posta Hesabı” sekmesine tıklayarak 2 rakamı ile gösterilen “Kimlik İsminiz <mail@mailadresiniz.com>” seçeneğine tıklıyoruz.

3) Kimlik bölümünde ise; karşımıza çıkan seçeneklerden “İmza” sekmesine tıklayarak 2. kutucuğu işaretleyerek imzamızı oluşturabiliriz. Bu bölümde yazılarınıza renk verebilir, yazı stilini değiştirebilir veya görsel yükleyebilirsiniz. Masaüstünüzde bulunan bir görseli sürükle & bırak özelliği ile hızlıca imza alanınıza aktarabilirsiniz.

Sadelik ve basitlik ilkelerine sadık kalarak sizi ve firmanızı tanımlayan bir imza oluşturabilirsiniz. Natro Xmail üzerinden kendinize güzel bir imza hazırladığınıza göre artık e-posta gönderimlerinizde imzanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler