Xiaomi akıllı telefonlarda POP3 mail kurulumu nasıl yapılır?

Öncelikle şunu not olarak belirtmemiz gerekiyor ki, Xiaomi cihazların içerisinde kendi e-posta uygulaması yüklü olarak gelmemektedir. Biz de sizler için Google Play Store’da en çok kullanılan E-Posta uygulamalarından biri ile Xiaomi telefonlarda POP3 mail nasıl kurulur anlatacağız.

Natro’dan sahip olduğunuz XMail Pro ve XMail Kurumsal ürünlerine ait e-posta hesaplarınızı da bu uygulamaya kurarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1 – Uygulama İndirme ve Kurulum

Öncelikle “Blue Mail E-posta – Email & Takvim App” isimli uygulamayı Google Play Store’dan indiriyoruz.

2.Adım

Uygulamayı indirdikten sonra açtığınız zaman karşınıza aşağıda ki gibi bir ekran gelmektedir.  Bu ekranda, hesap ekle seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

3.Adım

Bu ekranda ise en altta bulunan Diğer E-posta seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

4.Adım

Karşınıza gelen bu ekranda otomatik seçeneği seçili olursa mail adresi ve şifreniz ile ayarlar otomatik yapılandırılır ve hesabınıza giriş yaparsınız. Fakat Manuel ayarlama yapmak isterseniz, otomatik yazısının üstünde ki tik işaretini kaldırmanız ve mail adresi ile şifrenizi girmeniz halinde bir sonra ki adımda ki ekrana yönlendirileceksiniz.

5.Adım

Bu adımda POP3 seçeneğini seçip devam etmeniz gerekmektedir.

6.Adım

Daha sonra karşınıza çıkan ekran da ki “gelen sunucu ayarlarını” aşağıda ki gibi yapılandırmanız gerekmektedir. Ardından sonraki seçeneğine tıklayıp devam etmeniz gerekmektedir.

7.Adım

Karşınıza çıkan “giden sunucu ayarları” da aşağıda ki gibi olmalıdır ve ardından sonra ki butonuna basıp ilerlemeniz gerekmektedir.

8.Adım

Karşınıza gelen bu kısma maillerinizde gözükecek adınız ve hesap başlığınızı girmeniz gerekmektedir.

9.Adım

Bu kısımda ise yapıldı seçeneğine tıklayıp ilerlemeniz gerekmektedir.

10.Adım

Karşınıza gelen bu sayfada da en sağ tarafa doğru ekranınızı kaydırıp bitti butonuna tıklayın. Tebrikler mail kurulumunuz başarıyla gerçekleşmiş olup, mailleriniz artık Xiaomi cep telefonunuzdan ulaşılabilir hale gelmiştir.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler