Natro Alan Adı Transfer İşlemleri (İç Transfer)


Bu yazımda sizlere, natro.com müşteri hesapları arasında, alan adı transfer işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceğini açıklayacağım.

Dikkat: Başka bir müşteri hesabına sadece alan adınızı transfer etmeyecekseniz ve web sitenizi tamamen transfer edecekseniz birazdan belirtilecek adımların aynısını ‘Hosting Yönetimi’ menüsündeki web hosting hizmetiniz için uygulamanız gerekecektir; ancak web hosting hizmetinizde birden fazla alan adı barındırıyorsanız bu işlemleri uygulamanız halinde web hosting hizmetinizde barındırdığınız tüm web siteleri alıcı müşteri hesabına transfer edilmiş olacaktır.

  1. İç Transfer’ işlemine başlamak için öncelikle alan adının bulunduğu müşteri paneline giriş yapmanız gerekmektedir(Müşteri Paneline Giriş Yapmak İçin Tıklayınız). Müşteri paneline giriş yaptığınızda ekran görüntüsünde de belirtildiği gibi ‘Alan Adı Yönetimi’ menüsünde yer alan ‘Aktif Alan Adlarınız’ seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.


Murat Can Aktaş
2013 yılından beri Natro Hosting'de Destek Uzmanı olarak görev yapan ve aynı zamanda Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans eğitimine devam eden Murat, yazıları ile Hosting Blog'a katkı sağlıyor.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir