MsSQL Script Import İşlemi – Adım 2


Biliyorsunuz ki Natro MsSQL database hizmetinde direkt import işlemine izin vermemektedir. Bu sebepten ötürü içeri aktaracağımız dataları öncelikle script formatına çevirmemiz gerekir. Bir önceki MsSQL içerikli yazımızda database içeriğinin generate script 

işlemine nasıl tabi tutacağımızı anlatmıştık.

” MsSQL Generate Script işlem adımları için tıklayınız. ”
Bu yazımızda ise aldığımız script yedeklerini nasıl içeriye aktarabileceğimizi anlatacağım.

MsSQL Script İmport

1- Öncelikle aldığımız script yedek dosyasını not defteri vb programlar ile açıyoruz. Script içeriğimiz hazırda bekleyebilir.

2- . Microsoft SQL Server Management Studio programı yardımıyla MsSQL hesabımıza erişimi gerçekleştiriyoruz.

 

3- Bağlantımızı gerçekleştirdik. Şimdi açılan listede database hesabımızı buluyoruz ve sağ tuş “New Query” butonuna tıklıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio

4- Hazırda bekletmiş olduğumuz script içeriği vardı, script içeriğinin tamamını seçip kopyalayarak açtığımız query penceresine yapıştırıyoruz ve son işlem adımı olarak “Execute” butonuna tıklıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio 2

5. Artık aldığımız script yedeğini MsSQL hesabımızın içerisine aktardık. Aktarım sonrası dilerseniz MsSQL hesabı içerisinde yer alan tablo ve data kayıtlarını kontrol edebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hep import nasıl olur merak ederdim; bu kadar basit olduunu bilsem yazılımcıma gerek duymadan kendim de halledebilirmişiz. Bu bilgilendirme için çok teşekkür ederim.