MacOS Cihazlarda Otomatik Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Apple kullanıcılarının OS X  işletim sisteminde yer alan mail uygulamasına Natro hesabınızdaki e-posta adreslerini nasıl kuracaklarını adım adım resimlerle anlatacağız. Bu sayede Natro’da yer alan e-posta adresinizi  OS X  işletim sistemi üzerinde yer alan e-mail uygulamasına kolayca erişerek e-posta hesaplarınızı yönetebileceksiniz.

Natro’da yer alan mail hizmetinizin MAC cihazlara mail kurulumu oldukça kolaydır. Yalnızca birkaç adım ile mail kurulumunuzu sağlayabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

1- Cihazımızı  başlattıktan sonra MAC  cihazımızda yer alan Safari uygulamasından  ios.kurumsaleposta.com adresine gidiyoruz.

Not : İlgili link yalnızca Safari üzerinden çalışmaktadır ve otomatik mail kurulumu yalnızca Natro maillerinize özeldir.

2- İlgili linke gittikten sonra açılan sayfada yukarıdaki ekran görüntüsünde de yer alan “E-posta adresiniz” kısmına cihazınıza  kurmak istediğiniz mail adresini yazıp, ayarları indir butonuna tıklayınız. Sonrasında ekranınıza  gelen uyarıya İzin Ver diyerek ilerliyoruz. İşlem sonrasında otomatik ayarınız cihazınıza inecektir.

3- Ayarları indirdikten sonra  cihazınızın menü içeriğinde yer alan Sistem Tercihleri butonuna tıklıyoruz ve tüm resimlerde kırmızı çizgi ile çerçeve içerisine alınmış alanlara dikkat ederek kuruluma başlıyoruz.

4- Sistem tercihleri sekmesini  açtıktan sonra karşımıza gelen ekranda Profiller menüsü bulunmaktadır. Buraya tıklayarak e-posta hizmetini otomatik olarak ayarları indirdiğimiz sayfaya giriş sağlıyoruz.

5- Profiller sekmesine tıkladıktan sonra açılan panel üzerinde yer alan Yükle butonu ile  yükleme işlemini başlatıyoruz.

Mail detaylarınızı bu ekran üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

6- Yükleme işlemi başlattıktan sonra yukarıda yer alan uyarı belirecektir.  Sürdür diyerek kurulum işlemine devam ediyoruz.

7- Açılan yeni pencerede yer alan Parola kısmına mail şifrenizi yazıp ardından Yükle dedikten sonra mail kurulum işleminiz tamamlanacaktır. Mac cihazınızda yer alan Mail uygulamasını açtıktan sonra uygulamanın sol panelinde yer alan kısımdan mailinizi görüntüleyebilirsiniz.

Mailinizin çalışıp çalışmadığını test etmeniz için Gönder – Al işlemi yapmanızı tavsiye ederiz.

Not: Yukarıda yer alan parola kısmına şifrenizi hatalı girmeniz durumunda kurulum işleminizi sağlanmayacaktır.

Ayrıca dilerseniz buradaki link üzerinden de İOS mobil cihazlarınız ve Ipad cihazlarınıza  otomatik mail kurulum işlemini sağlayabilirsiniz.

Önemli Notlar :

  • Mail şifrenizi hatırlamıyorsanız, Natro hesabınızda yer alan E-posta Yönetimi alanından görüntüleyebilir veya şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Mail güvenliğiniz için 6 ayda bir şifre değişikliği yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Mailiniz için şifre oluştururken özel karakter, büyük küçük harf ve rakamlar ile şifre güvenliğinizi yükseltebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.

0 Shares:
Benzer İçerikler
Devamını Oku

Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

Bu yazımızda adım adım resimler ile Microsoft Outlook 2010 (Office2010) üzerinde Natro Web Hosting paketlerinde kullanılan e-posta adreslerini…