iPhone için E-Posta Kurulumu


24 shares

iPhone telefonunuza Natro üzerinde barınan web sitenizin alan adı ile oluşturduğunuz E-Posta hesaplarınızı yalnızca birkaç adımda kolaylıkla kurabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere ‘’İOS 11 platformunda iPhone telefonlara E-Posta Kurulumu‘’ işlem adımlarını aktarıyoruz.

 1. iPhone ana menü üzerinden, Ayarlar ikonuna tıklayınız.

 1. Ayarlar menüsü üzerinden aşağıya inip, Parolalar ve Hesaplar menüsüne tıklayınız.

 1. Parolalar ve Hesaplar menüsünden, Hesap Ekle’ye tıklayınız.

 1. Karşınıza bazı mail kurabileceğiniz önermeler gelecektir, buradan Diğer deyiniz.

 1. Buradan Mail Hesabı Ekle seçeneğine tıklayınız.

 1.  Karşınıza Yeni Hesap menüsü gelecektir. Bu alana Natro’dan E-Posta oluştururken kullandığınız kullanıcı bilgilerinizi (Adınız, e-posta adresi ve şifreniz) giriniz ve Sonraki tıklayınız.

 1. Karşınıza Gelen ve Giden Posta Sunucusu kısımları gelecektir. Buradan IMAP tıklayınız ve bu alanı kendi bilgilerinize göre doldurup Sonraki seçeneğine tıklayınız. Böylece kurulum işlemini tamamladık.


8.Parolalar ve Hesaplar seçeneğine gelerek mail hesabınızın üzerine tıklayınız.


9.Buradan (IMAP) Hesap üzerine tıklayınız.


10.Karşınıza gelen SMTP seçeneğine tıklayınız.

11.Birincil sunucu bölümündeki mail.natro.com üzerine tıklayınız.

12.Buradan (1) SSL kullan seçeneğini pasif duruma getiriniz ardından (2) Sunucu kapısı bölümünün 587 olmasına dikkat ediniz. (3)Son olarak bitti bölümüne tıklayınız.

13. İleri düzey seçeneğine tıklayarak devam ediniz.

14.Yine aynı şekilde (1)SSL kullan seçeneğini pasif konuma getiriniz.(2) Sunucu kapısının 143 olması dikkat ediniz.daha sonra (3)hesap bölümünde bir önceki ekrana geri geliniz.

15.Buradan bitti bölümüne tıklayarak ayarlarınız kaydediniz.

16.Kurulumunu gerçekleştirdiğiniz e-posta hesabınızı görüntüleyebilmek için iPhone menüsü üzerinde yer alan Mail ikonuna tıklayınız.

17.  Posta Kutuları alanı üzerinden oluşturduğunuz klasör adına göre mail hesabınızı görebileceksiniz. Buradan seçim yaparak e-postalarınızı okuyabilir, yeni e-posta gönderimi yapabilirsiniz.


Yukarıdaki işlem sürecini takip ederek iPhone telefonunuza yalnızca birkaç dakikada kolayca alan adınızın e-posta adresini kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi alt kısımdan yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


37 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. süper . emeğinize sağlık. Iphone ile bir çok kez görüşmeme rağmen çözüm olamadılar. natro’ya teşekkür ederim

 2. Emeğinize sağlık 👏 iPhone’a bir turlu kuramamistim, internette tam bir yonlendirme bulunmuyor, görsel step-by-step yonlendirmenizi takip ettim ve sorunsuz kurdum, cok teşekkürler..

  1. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim, daha fazla bilgi için blog’u takip etmeyi unutmayın 🙂

 3. muhteşem bir site, çok memnunun çalışmalarından…. her konuda çok yardımcı oluyorlar… tavsiye edilir…

 4. Benim domainim .org ile bitiyor. Kurulumda farklı bir adım mı izleme gerekiyor? Anlattıklarınızı yaptım ancak kurulum olmadı.

 5. Merhaba, ben telefonuma kurulumu gerçekleştirdim. Gelen maillerde herhangi bir problem yaşamıyorum hepsi geliyor. fakat giden maillerde hata oluyor. Maillerim gitmiyor. “The identity of “mail.25proje.com” cannot be verified by mail.” uyarısı alıyorum. Maillerimde giden kutusunda kalıyor. Bu konuyla ilgili ne yapabilirim?
  Teşekkürler,

 6. işlemleri birebir yapıyorum bir sunucu hatası veriyor bir kullanıcı adı yada parola yanlış diyor bir türlü olmadı yükleyemiyorum…

 7. yöergeleri aynen takip ediyorum. IMAP/POP bilgilerini yazıp sonraki dediğimde “hesap.adı” kullanılamıyor hata iletisi alıyorum

 8. başarılı bir yazı olmuş. ama özellikle posta gönderemeyen arkadaşlar giden ip yi 587 yapmayı unutmayın

 9. Birebir uygulayarak tabletime kurdum ama olmuyor. Ne tür hatalar a karşı hangi çözümü uygulamalıyız onu da bildirmeniz herkes için iyi olacak.