Etkili Temel Seo Teknikleri 2019

Arama motoru optimizasyonu konusunda etkili sonuçlar almak için SEO teknikleri doğru şekilde uygulanması gerekir.

Anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız en iyi SEO stratejilerini benimsemeniz gerekir. Bu yazımızda sizlere etkili temel SEO teknikleri 2019 konusundan bahsedeceğiz.

SEO tekniklerinin sadece arama motorlarına değil aynı zamanda genel kullanıcı deneyimine de odaklandığını görebilirsiniz. Google algoritmasını sürekli olarak güncellemesinden dolayı eski SEO taktikleri günümüzde devre dışı kalmaktadır.

Mobil Uyumuna Dikkat Edin

En iyi SEO sonuçlarını deneyimlemek için internet adresinizin mutlaka mobil uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Google 2016 yılında algoritmasını güncelleme getirdiğinde mobil ilk endeksleme sıralamasını da SEO sıralama faktörlerinden bir tanesi haline getirdi. Bu değişiklik cep telefonları üzerinden aramaların yoğunlaşmasına bağlı olarak gelişmiştir. Günümüzde dünya genelinde milyarlarca insan mobil cihazları üzerinden internete giriş yapıyor. Daha yüksek SEO sıralaması için internet adresinizi mobil dostu hale getirmeniz gerekir.

SEO Optimizasyonu Yapın

Yerel SEO’ya önem vermeniz gerekir. Son dönemlerde, ‘yakınımda’ aramaları artış göstermeye başlamıştır. Kullanıcılar her zaman coğrafi konumlarına yakın ürünleri arar. Yerel SEO’yu denemek için internet adresiniz üzerinde ürün satmanıza gerek yok. Buradaki temel konu, kullanıcıların lokasyonunuzu bulmasıdır. İletişim bilgilerinizi ya da yol tariflerini internet adresinize eklediğinizde kullanıcılar sitenizi ziyaret edebilir. Eğer bölgesel hizmet veren bir işletmeyseniz, sitenizi yerel aramalar için optimize etmeniz gerekiyor.

Kullanıcı Deneyimlerinden Yararlanın

İnternet adresinizin daha fazla trafik almasını istiyorsanız, kullanıcı dostu olduğundan emin olmanız gerekir. Sayfanız ilgi çekici hale geldiği zaman kullanıcılar fazla zaman geçirir. Bu da arama motoru sıralamalarınızı iyileştirir. Google, kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi tanımlayacak verileri tutar.

Sosyal Medyaya Önem Verin

Sıralamanızı yükseltmek için yardımcı olabilecek diğer konulardan bir tanesi sosyal medya pazarlamasıdır. Sosyal medya kullanıcı sayısının her yıl artması bu konuyu önemli hale getirmiştir. İşletmenizin günümüzde sosyal medya da bulunması gerekir. Sosyal medya marka bilincini teşvik ediyor. Bununla beraber hedef kitlenizle kolayca etkileşimde bulunmanızı sağlıyor.

Mevcut SEO Araçlarından Destek Alın

Dijital pazarlamacıysanız, SEO araçlarının önemini bilirsiniz. İnternet adresinizin performansını açıkça anlamanıza yardımcı olan bu araçlar adresinizi analiz etmenize, hataları düzeltmenize ve hatta site raporları oluşturmanızı sağlar. Günümüzde bir çok araç sitenizin SEO sıralamasını yükseltmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Backlink oluşturma, yakın zamanda güncelliğini koruyan SEO tekniğidir. Arama motorları, geri bağlantıları bir sıralama faktörü olarak kabul etmektedir. İnternet adresinizde çok fazla kaliteli geri bağlantı varsa daha üst sıralarda yer alırsınız.

Anahtar Kelimelere Dikkat Edin

Google botlarının ve kullanıcılarının sitenizi bulmasını istiyorsanız, LSI anahtar kelimelerini kullanmanız gerekir. Bu kelimeler, arama motorlarının içeriğinizin alaka düzeyini ve ne ile ilgili olduğunu belirlenmesini sağlar.

0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Forum Pazarlamasında Altın Kurallar

İnternet ekosisteminde her gün milyonlarca insan, hiçbir ücret talep etmeden markaların pazarlamacıları olma görevini üstleniyor. Markaların gönüllü pazarlamacıları…