Android Cihazlarda POP3 Mail Kurulumu

Man reading email on tablet

Adım 1 : Menüden “E-Posta” simgesini tıklayınız.

Adım 2 : E-Mail kurulum bölümünde “E-posta” ve “Parolanızı” yazınız, “İleri” butonunu tıklayınız.

Adım 3 : Açılan bölümden “ POP3 hesabı ” seçeneğini tıklayınız.

Adım 4 : Kullanıcı adınıza mail@siteadiniz.com , Güvenlik Tipi bölümüne “Hiçbiri” seçeneğini işaretleyiniz, “İleri” butonunu tıklayınız.

Adım 5 :  SMTP Sunucusu kısmına : mail.siteadiniz.com Güvenlik Tipi : Hiçbiri seçeneğini işaretleyiniz, “Next” butonunu tıklayınız.

Adım 6 : E-postalarınızı kontrol etme sıklığını belirleyiniz. “İleri” butonunu tıklayınız.

Adım 7 : E-posta hesabınıza ismi veriniz, “Kaydet” butonuna tıklayarak e-posta kurulum işlemini tamamlayınız.

Adım 8 : Ana menüden Email uygulamasını başlatınız.

Tebrikler Mail hesabınızı başarı ile kurdunuz.

0 Shares:
28 comments
 1. Merhaba ;

  Öncelikle bu paylaşacağım detay hem size hem de diğer kurulumda problem yaşayan müşterilerimize yardımcı olacaktır.

  natro barınan bir mail sitesi yukarıdaki örnekte gelen giden posta sunucusuna ” mail.natro.com” olarak yazılmasını anlatıyor bu da kurulumda yanlış algı yaratabiliyor. Gelen- giden posta sunucusuna sitenizin adı ne ise mail.siteadi.com şeklinde veya mail.siteadi.org şeklinde yazılması gerekmektedir. Örnek ile anlatmak gerekirse sitemin adı dershane.com olsun yazmam gereken kısım mail.dershane.com olacaktır. Geriye kalan kısımlardan bahsetmek gerekirse SSL / TLS kısmı kapalı konumda olması gerekmektedir. Giden portu 587 gelen 110 olarak düzenlemeniz gerekmektedir. En son ilerlediğiniz bir hata ile karşılacak olup bu hatayı devam et şeklinde ilerlediğinizde mailinizin kurulumunu tamamlayabileceksiniz.

 2. sorum şu: hotmail adresim zaten kurulu olduğu için, yeni bir mail adresi kurulumu açılmıyor. şimdi ne yapacağım

 3. note 8 cihazıma kurarken, kurmaya çalıştığım mail için, kullanıcı adı veya şifre yanlış veya bu mail adresi pop3/imap erişimine kapalı diyor. Natro panelde bakmadığım yer kalmadı böyle bir ayar yok. sorun nedir acaba

  1. Aldığınız hata spesifik hatadır. Öncelikle mailinize webmail üzerinden giriş yapıp erişimleri kontrol ediniz. Ardından kurulumu farklı bir telefonda deneyip sorunsuz kuruluyor ise tekrar kendi telefonunuzdan deneme yapınız.

 4. kurmaya çalıştığım mail için, kullanıcı adı veya şifre yanlış veya bu mail adresi pop3/imap erişimine kapalı diyor. Ne yapmam gerekiyo yardımcı olur musunuz?

  1. Fatih bey Merhaba ;

   Sunucularımız POP/İMAP/SMTP desteği aktif ve açıktır. Kullanıcı adı şifre yanlış diyorsa ilk önce cloudpanel üzerinden yada kullandığınız paketin yönetim ekranına girip mailinizin kullanıcı adı ve şifresinden emin olunuz. Ardından webmail üzerinden giriş yapmayı deneyip giriniz. Daha sonra ise kurulum ayarlarınızı yeniden gözden geçirip güncel bilgileriniz ile yeniden kurabilirsiniz.

  1. Özgün Bey Merhaba ;

   Bu hata arka planında çok geniş detaylara neden olabilecek hatadır. Bunlardan bazıları mail hizmetinin dns kayıtlarında problem olabilir. Yada hizmetin süresi bitmiş veya girilen kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir. Bu durumda yapılması gereken ilk önce webmail üzerinden giriş yapıp mailin aktifliğini kontrol etmek olacaktır. Her şeyden emin olunduktan sonra tekrar kurulum adımları gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 5. webden giris yapabiliyorum, ama android’den olmuyor. mail kismina mail adresimizi mi yazacagiz yoksa mail mi?

 6. Merhaba. Sizin paylaşımınız E-Posta programı üzerinden. Yalnız ben 1. resimde olan Gmail programını kullanıyorum. yani extra bir program yüklemedim. Rica etsem Gmail ayarlarını kısaca paylaşır mısınız ?

 7. Yeni hesap kuruyorum gosterileni aynen yapiyorum sunucu baglanti hatasi veriyor yardimci olabilirmisiniz

 8. Kurulum gerçekleştirilmiştir. İletmiş olduğunuz tüm adımları sağlamama rağmen üzdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir