Android Cihazlarda POP3 Mail Kurulumu


Man reading email on tablet

Adım 1 : Menüden “E-Posta” simgesini tıklayınız.

İlginizi Çekebilir :  Blog Nedir? Blog Nasıl Yazılır? Blog Ne İşe Yarar?

Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

24 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. sorum şu: hotmail adresim zaten kurulu olduğu için, yeni bir mail adresi kurulumu açılmıyor. şimdi ne yapacağım

 2. note 8 cihazıma kurarken, kurmaya çalıştığım mail için, kullanıcı adı veya şifre yanlış veya bu mail adresi pop3/imap erişimine kapalı diyor. Natro panelde bakmadığım yer kalmadı böyle bir ayar yok. sorun nedir acaba

  1. Aldığınız hata spesifik hatadır. Öncelikle mailinize webmail üzerinden giriş yapıp erişimleri kontrol ediniz. Ardından kurulumu farklı bir telefonda deneyip sorunsuz kuruluyor ise tekrar kendi telefonunuzdan deneme yapınız.

 3. kurmaya çalıştığım mail için, kullanıcı adı veya şifre yanlış veya bu mail adresi pop3/imap erişimine kapalı diyor. Ne yapmam gerekiyo yardımcı olur musunuz?

  1. Fatih bey Merhaba ;

   Sunucularımız POP/İMAP/SMTP desteği aktif ve açıktır. Kullanıcı adı şifre yanlış diyorsa ilk önce cloudpanel üzerinden yada kullandığınız paketin yönetim ekranına girip mailinizin kullanıcı adı ve şifresinden emin olunuz. Ardından webmail üzerinden giriş yapmayı deneyip giriniz. Daha sonra ise kurulum ayarlarınızı yeniden gözden geçirip güncel bilgileriniz ile yeniden kurabilirsiniz.

  1. Özgün Bey Merhaba ;

   Bu hata arka planında çok geniş detaylara neden olabilecek hatadır. Bunlardan bazıları mail hizmetinin dns kayıtlarında problem olabilir. Yada hizmetin süresi bitmiş veya girilen kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir. Bu durumda yapılması gereken ilk önce webmail üzerinden giriş yapıp mailin aktifliğini kontrol etmek olacaktır. Her şeyden emin olunduktan sonra tekrar kurulum adımları gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 4. webden giris yapabiliyorum, ama android’den olmuyor. mail kismina mail adresimizi mi yazacagiz yoksa mail mi?

 5. Merhaba. Sizin paylaşımınız E-Posta programı üzerinden. Yalnız ben 1. resimde olan Gmail programını kullanıyorum. yani extra bir program yüklemedim. Rica etsem Gmail ayarlarını kısaca paylaşır mısınız ?

 6. Yeni hesap kuruyorum gosterileni aynen yapiyorum sunucu baglanti hatasi veriyor yardimci olabilirmisiniz