in ,

Dünya Hosting Günleri İstanbul Etkinliği (WHD)

Orjinali Almanya’da başlayan, hosting hizmetleri konusunda Avrupa’nın en önemli etkinliklerinden biri olan ve daha sonra dünyanın çeşitli ülkelerinde de gerçekleştirilen Dünya Hosting Günleri İstanbul (WHD) 23 Kasım 2014 saat 9:30’da The Ritz-Carlton otelde gerçekleşecektir.

Geçtiğimiz sene ilk defa local etkinlikleri arasında İstanbul’un da yer aldığı etkinliğe, dünyanın çeşitli ülkelerinden IBM, Parallels, Verisign gibi önemli firmalar ve hosting sektörü temsilcileri  ve sektörle akından ilgilenen birçok katılımcı ilgi göstermişti.

Dünya Hosting Günleri’ nin İstanbul’da düzenlenmesinin önemine vurgu yapan etkinliğin kurucusu Thomas Strohe önemli açıklamalarda bulundu:

“Seksenli yıllarda pazar ekonomisine geçişinden beri neredeyse sabit bir ekonomik gelişme yakalayan İstanbul, bu anlamda WHD.local gibi bir barındırma ve BT sektörü toplantısı için çok uygun bir yerdir. İncelemelere göre, İstanbul dünyanın en hızlı gelişen 50 kentinden biridir. Dahası, iki merkezi tren garı, iki büyük havaalanı ve yaygın deniz trafiğiyle mükemmel bir altyapıya sahiptir. Önümüzdeki on yılda Türk BT sektörünün %10’un üzerinde büyümesi beklenmektedir. Bunun yanı sıra, artan sayıda uluslararası şirket, Türkiye’yi hem yerel pazara, hem de Ortadoğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki çevre ülkelere hizmet götürebilecekleri bölgesel merkezleri olarak görmektedir.”

Bu sene katılımcı firmalar arasında Kingston, SSLGURU, RushFiles ve Verisign gibi hosting sektörünün önemli temsilcileri yer almaktadır. Etkinlikte konuşma olarak yer alacak isimler hakkında detaylı bilgi almak için WHD İstanbul konuşmacılar adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

WHD İstanbul 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hem Güçlü Hem Kişisel Blog İçin İpuçları

Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz