Android Cihazlar için ilk aşamada gelen mail kurlumu uygulamasına güçlü bir alternatif olarak Outlook Android versiyonunu gösterebiliriz. Android işletim sistemi kurulu cihazlarda tercih edebileceğiniz kullanıcı dostu ara yüzü ile Android kullanıcıları bazında 100 milyondan fazla tercih edilmiş bir uygulama olan Outlook gündelik hayatınızda en büyük yardımcınız olacaktır. Outlook’un Android versiyonunda Exchage desteği, ekstra mail hesabı ekleme, bildirimleri özelleştirme, imza ekleme, kullanım kolaylığı sağlayan kısa yol düzenlemeleri ve takvim senkronizasyonu gibi bir çok özellik bulunuyor. Android Outlook kurulumu yaptığınızda tıpkı bilgisayarınızda kullandığınız Outlook gibi bir çok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi mail servisinizi Android cihazınız üzerinde Outlook uygulamasına nasıl kuracağınızı adım adım ve ekran görüntüleri ile birlikte öğrenelim.

1- Öncelikle Anroid cihazınızdan Play Store üzerinden Outlook uygulamasını indiriyoruz. (Play Store uygulamasına girdiğimizde arama bölümünde Outlook yazarak arama yapabilir ve uygulamayı kolaylıkla bulabilirsiniz.)

2- Yükleme tamamlandıktan sonra telefonumuzdan Outlook uygulamasını açıyoruz.

3- Uygulamayı açtıktan sonra açılan ekranda ‘Başlayın’ bölümüne dokunarak kurulum işlemimizi başlatıyoruz.

4- Ardından açılan ekranda yönergeleri takip ettikten sonra Hesap Ekle adımını geçiyor ve ilgili bölüme mail adresimizi yazıyoruz, ardından alt kısımda bulunan Devam bölümüne dokunuyoruz.

5- Açılan ekranda GELİŞMİŞ AYARLAR bölümünü aktif etmek için alt kısımda bulunan butona  dokunuyoruz.

Gelişmiş ayarlar bölümünü aktif ettikten sonra E-posta Adresi bölümüne kurmak istediğiniz mail adresini yazalım, Sunucu kısmına mail sunucu adresimizi yazalım, örnek olarak web siteniz abc.com ise Sunucu bölümüne mail.abc.com yazmalısınız. Ardından Etkialanı/Kullanıcıadı yazan bölüme mail adresimizi tam şekliyle yazıyoruz. Sonrasında Parola bölümüne mail adresimizin parolasını yazıyoruz ardından kurduğunuz mail hesabına bir isim vermek isterseniz açıklama bölümüne örnek olarak İş düzenleyebilirsiniz. Bu işlemler bittikten sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan tik simgesine dokunarak Outlook kurulum ayarlarımızı kaydediyoruz.

Kurulum işleminizin tamamlanabilmesi için yapmamız gereken son işlem Outlook uygulamasının özelliklerini ekranı sola kaydırarak incelemek ya da sol alt kısımda bulunan ATLA bölümüne dokunmak olacaktır.

Tüm işlemleri tamamladıktan ve ardında bilgilendirme bölümünü geçtikten sonra mail adresimizin gelen kutusu açılıyor. Bu ekran açılıyorsa Android Outlook kurulum işleminiz tamamlanmış ve mail alışverişi yapabilirsiniz demektir.

Natro.com üzerinden Mail Hosting satın alarak özel mail adresi kullanmak için tıklayınız.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

3 Yorum Mevcut

Yorum Yazın