Gmail Arayüzüne E-posta Adresinizi Ekleme

Bu yazımda sizlere müşterilerimizden gelen sık talepler üzerine Gmail arayüzüne natro.com altyapısını kullanan e-posta adreslerinizi nasıl ekleyeceğinizi anlatacağım. Bu sayede sizlerde kolay bir şekilde ilgili ayarları kendi mail hesabınız için yapabilirsiniz.

Öncelikle buraya tıklayarak gmail hesabınıza giriş sağlayınız.Giriş sağladıktan sonra görüntüdeki şekilde Ayarlar sekmesinden yine “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.

Gmail Üzerine E-posta KurulumuŞimdi ise açılan ekrandan “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” menüsüne tıklayınız, ardından öncelikle arayüz içerisinden gönderim sağlayabilmeniz için “Postaları şu adresten gönder” başlığındaki “Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Gmail2

Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin ekranına giriş sağladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Buradan “Ad” kısmını doldurduktan sonra E-posta adresi bölümüne natro.com altyapısını kullanan e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.

Gmail3

Bir sonraki adımda gmail sizden SMTP bilgilerinizi talep edecektir buradaki doldurulması gereken kısımlar ise şu şekilde;

SMTP Sunucusu : mail.siteisminiz.com
Kullanıcı Adı       : mail@siteisminiz.com (E-posta adresinizin tamamını yazmalısınız)
Şifre                      : E-posta adresinizin şifresi
Bağlantı Noktası  : “25”
Takma Ad Olarak Davran kutucuğu işaretlenmemelidir.
ve “Güvenli olmayan bağlantı” seçilmelidir.

Natro.com mail sunucularının altyapısı SSL ve TLS desteği sunmadığından gmail üzerinde 587 port numarası yerine 25 port numarasını kullanıp Güvenli olmayan bağlantı seçeneğini işaretlememiz gerekecektir. Hesap Ekle butonu ile işleme devam ediyoruz.

Gmail4

Hesap Ekle butonuna tıklandıktan sonra karşımıza çıkan ekranda eklemek istediğimiz e-posta hesabımıza bir onay maili ulaşacaktır. Bu onay mailine gelen onay kodunu ekrana girdikten sonra “Doğrula” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilir ve Gmail üzerinden Natro altyapsını kullanarak mail gönderebilirsiniz.

 

Bu işlem ile birlikte Gmail arayüzü üzerinden natro.com altyapısını kullanarak mail gönderebilmenizi sağladık şimdi ise e-posta hesabınıza gelen maillerin Gmail arayüzü üzerinden görüntülenebilmesi için yapmanız gereken ayarlamaları gösterelim.

Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” menümüzden bu sefer “Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabını ekleyin” yazısına tıklıyoruz.

Gmail5

Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan E-posta adresi yazan kısıma e-posta adresimizin tamamını giriyoruz ve “Sonraki Adım” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda POP3 olarak e-postalarımızın Gmail arayüzünde görüntülenebilmesi için gerekli POP3 hesap ayarlarını talep etmekte. Aşağıdaki şekilde doldurmanız ve Hesap Ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullanıcı Adı : mail@siteisminiz.com ( E-posta adresinizin tamamını yazmanız gerekmekte.)
Şifre                : E-posta adresinizin şifresi
POP Sunucusu : mail.siteisminiz.com
Bağlantı Noktası :  110

Ekranda belirtilen 4 Adet kutucukta sadece 2.olanını işaretlememeniz gerekiyor diğer kalanlar sizin insiyatifinize kalan kullanıcının tercih edebileceği ayarlamalardır.

Gmail6

Faydalı olması dileğiyle

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler