• natro.com Basın Açıklamaları Hakkımızda    Banka Hesapları    İletişim Bilgileri    Fact Sheet    Basın Açıklamaları   
  Basın Bülteni Kasım 2014

  Natro Dergi, İlk Sayısı İle Yayında

  Hosting sektöründe müşterilerine, yenilikçi ve kaliteli çözümler üreten Natro, alanında ilk olma özelliği taşıyan Online Natro Dergi’yi hayata geçirdi. Ücretsiz ve aylık olarak yayınlanacak olan Natro Dergi’de; Hosting sektöründen haberler, uzmanlarla röportajlar, bilgilendirici makaleler ve Natro kurum kültürünün daha yakından tanınmasına yönelik içerikler yer alıyor.

  Hosting sektöründe “destek” denildiğinde, 3 farklı kanaldan sunduğu 7/24/365 Destek Hizmeti ile güçlü bir destek ekibine sahip olan Natro, yönetimini yaptığı sosyal medya hesapları ve kurumsal bloğunda paylaştığı bilgilendirici ve faydalı içeriklerle de, müşterilerinin ve takipçilerinin sorunlarına çözüm üretmeyi ve onların bilgi düzeyini arttırmayı kendine amaç edinmiş durumda.

  Natro Dergi projesi ile birlikte farklı bir kanaldan daha müşterileri ve takipçileri ile iletişimini kuvvetlendirmek isteyen Natro, bu yeni projede, özellikle personellerinin üretmiş olduğu içeriklere , Natro kurum kültürü ve çalışma ortamından karelere yer vererek daha şeffaf diyebiliriz.

  Dergi projesi ile ilgili açıklama yapan Natro İş Geliştirme Yöneticisi Emin Doğu : “Natro farklı iletişim kanallarından, müşterileri ile olan diyaloğunu sağlam ve kesintisiz tutuyor, bu da sektörde farklı bir yerde konumlanmamızı sağlıyor, dergi projesi ile birlikte bu iletişimi daha da güçlendirmek istiyoruz.” diye konuştu.

  32 sayfalık dolu dolu içeriğe sahip Natro Dergi’yi, tablet ve akıllı telefonlardan da okuyabilirsiniz.

  Hemen okumak ve ücretsiz indirmek için, Natro Dergi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Basın Bülteni Eylül 2014

  Natro’dan Akıllı Alan Adı Sorgulama Sistemi

  Bünyesinde barındırdığı 350.000+’e yakın aktif alan adı ile, alan adı sektöründe çözümler üreten Natro Web Hosting, Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi’ni müşterilerinin hizmetine sundu. Türkiye’de ilk olarak Natro Web Hosting tarafından sunulan bu sistem alan adı kullanıcılarının, web projeleri için en uygun alan adını kaydetmelerine olanak sağlamayı hedefliyor.

  Natro Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi, Natro.com üzerinden web projeleri için en uygun alan adının kaydedilmesine olanak sağlamayı hedefliyor. Web projeleri için en ideal alan adı başkası tarafından alınmış olduğunda, bu alan adının kaydedilmesine olanak sağlayan ya da bu alan adı yerine kaydedilebilecek en iyi alternatifi uzantı ve anahtar kelime bazında sunan sistem, Türkiye’de ilk ve tek olarak Natro.com tarafından sunuluyor.

  Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi Nasıl Çalışır?

  En ideal olduğunu düşünülen ve natro.com üzerinden aratılan alan adı başkası tarafından alınmış olduğunda, sistem o alan adı ile ilgili uzantı ve anahtar kelime bazında en iyi alternatifleri sunar (Örn : Com,Net,Org). Son olarak da aratılan “.com” ve “.net” alan adlarının süresinin bitim tarihi hakkında bilgilendirerek backoder (Ön Sipariş) yapılmasına ve alan adı mülkiyetinin kullanıcıya geçmesine olanak tanır.
  Siz de en web projenize uygun alan adını kaydetmek için natro.com üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

  Basın Bülteni Ağustos 2014

  Datacenter Görmek İster Misiniz?

  Natro Web Hosting,Datacenter ve Hosting teknolojisinin tanıtıldığı ve Teknoloji Bloggerlarına özel olarak düzenlenen “Datacenter Ziyareti Etkniliği” nin 2.sini duyurdu. Etkinlik Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek.

  İlki geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve Teknoloji hakkında içerik üreten 10 farklı bloggerın katıldığı etkinlik, bloggerlar için son derece faydalı olmuştu. Hosting teknolojisine meraklı ve Datacenter teknolojisini yerinde keşfetmek isteyenler için son derece önemli olan ve ilk kez düzenlenen bu etkinliğe, aralarında teknoseyir.com , teknosafari.com , sosyalmedyahaber.com gibi sitelerden önemli bloggerlar ilgi göstermişti.

  Etkinliğin 2.si bloggerlardan gelen başvurulara göre şekillenecek ve yine birbirinden değerli uzmanlar Hosting sektöründeki tecrübelerini bloggerlar ile paylaşacak.

  Tier 2+ standartlarında Datacenter, İstanbul'un merkezi olarak kabul edilen Şişli ilçesinde faaliyet vermektedir. 400 M2 Natro Datacenter alanına sahip natro.com ; 100 kabin-2000+ sunucu kapasitesi ile çalışmaktadır. Omurgasının internet erişimini Türk Telekom, Borusan Telekom Metro Ethernet şebekeleri ve Seabone Yurtdışı Operatörleri üzerinden sağlayan Natro Web Hosting’in Türk Telekom Gayrettepe ile Mecidiyeköy Data Merkezi arasında 10 Gbit/sec kapasiteli fiber optik bağlantısı bulunmaktadır.

  Datacenter ziyaretinde bulunarak Natro.com şirket kültürünü yakında tanımak, Natro Web Hosting ürün ve hizmetleri hakkında bilgileri uzmanlardan dinlemek isteyen Teknoloji Blog/Website temsilcileri başvurularını Datacenter Ziyareti adresinden yapabilirler.

  Basın Bülteni Mart 2014

  Web Hosting Firması Seçiminizde Natro Desteği

  Web Tasarım firmaları tarafından Türkiye’nin en çok tercih edilen Web Hosting firması olan natro.com, web tasarım ihtiyacı olan müşterilere, Web Tasarım Ajans seçiminde yardımcı olabilmek için “Natro Önerilen Web Partnerler” programını hayata geçirdi.

  Hosting sektöründe ‘Destek’ denildiğinde, sunduğu 7/24/365 destek ile Türkiye’nin en büyük ve kaliteli Hosting destek ekibine sahip olan ve temel amacı; Türkiye genelinde hizmet sunduğu 150.000 müşterisinin Hosting sektörü ile ilgili her ihtiyacına karşılık vermek olan Natro.com “Önerilen Web Tasarım Partnerleri” programı ile karşınızda.

  Türkiye’de kaliteli ve güvenilir Web Tasarım hizmeti alacak firma bulmanın zorluğunun farkında olan Natro, kendi müşterisi olan Web Tasarım ajansları arasından belirli kriterlere dayanarak seçtiği Web Partnerler ile müşterilerine artı bir hizmet sunuyor. Natro Web Tasarım Partnerleri sayfasını ziyaret eden web tasarım ihtiyacı olan müşteriler listelenen Web Tasarım Firmaları arasından, istek , ihtiyaç ve bütçeleri doğrultusunda seçim yaparak web tasarım hizmeti alabiliyor.

  Üstelik sayfada yer alan “Canlı Destek” sayesinde, Web Partnerler ile anlık olarak görüşme sağlanıp, fiyat da alınabiliyor.

  Bu yeni hizmet hakkında açıklama yapan Natro.com’un Reklam ve Pazarlama Yöneticisi Burkay Gökhan Yapağcıoğlu “Amacımız her zaman natro.com müşterilerine artı değer sunacak hizmetler üretmek ve onların işini kolaylaştırmak“ diye konuştu. “Natro Önerilen Web Tasarım Partnerleri” arasında yer alabilmek için marketing@natro.com ‘a başvurularınızı yapabilirsiniz.

  Basın Bülteni Ocak 2014

  Natro Web Hosting Sektöre Kalifiye İnsan Kaynağı Kazandırmayı Nasıl Başarıyor?

  Natro Web Hosting Türkiye'de internet alan adları, web sitesi barındırma, veri merkezi hizmetleri ve güvenlik çözümleri konusunda faaliyet gösteren, kalifiye insan kaynağı ile 150.000'e yakın müşteriye hizmet veren köklü kuruluşlardan birisidir.

  İnsan gücünün bir kurumun başarısındaki en önemli faktör olduğunun bilincinde olan Natro Web Hosting, İK süreçlerindeki başarısı ile de diğer firmalara örnek olmaktadır.

  Natro Web Hosting 'in Alan adı ve Hosting sektöründeki başarısının en önemli sebeplerinden birisi hiç şüphesiz, insan kaynağına yaptığı sürekli yatırımdır. Bu anlayış sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan olumlu yönde farklılaşma adına da katkı sağlamaktadır. İK süreçlerini tamamıyla kendi bünyesinden yöneten Natro Web Hosting 'in bu süreci başarılı yönetmesindeki en önemli faktörler; Sürekli gelişim, eğitim ve kontrol mekanizmasıdır. İşe alım süreci ile başlayan sürekli gelişim, personelin bilgi ve beceri düzeyini arttıran eğitimlerle desteklenmekte ve bu süreç sonunda elde edilen başarıların devamlılığı için süreç sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

  Natro Web Hosting firmasındaki İK süreçleri ile ilgili açıklama yapan,Natro Hosting İnsan Kaynakları Uzmanı Özlem SELANİK : "Şirkete adaptasyonu ilk dikkat ettiğimiz unsur; Biz şirket içerisindeki iletişime ve saygıya önem veriyor ve dikkat ediyoruz. Bu yüzden adaylarımızda aradığımız en önemli kriter iletişim." şeklinde konuştu.

  Peki Natro'da İK Süreçleri nasıl bir yol izliyor?

  Türkiye'nin en çok tercih edilen Hosting teknolojileri şirketinin departmanlarında çalışmak ve Natro ailesinin bir ferdi olarak beceri ve yetkinliklerini sürekli geliştirmek isteyen adaylar öncelikle bazı kriterlere sahip olmak zorundadırlar. Departmanlara göre değişmekle birlikte, personel işe alım sürecinde dikkat edilen önemli kriterler; Üniversite mezunu olmak, sektördeki müşterilerin taleplerine cevap verebilecek başlangıç düzeyinde teknik bilgi düzeyi ve yetkinliktir.

  Bahsedilen kriterlere sahip olan adaylara seçilme sürecinde, adayın işe uygunluğunu belirleyen çeşitli sınavlar uygulanıyor. Sözel ve sayısal becerileri ölçen yetenek testleri bu sınavlar arasında yer almaktadır. İşe uygun bulunan adaylar bir aylık süre boyunca Natro Akademi de eğitim sürecine tabi tutuluyorlar. Natro oryantasyonu ile başlayan eğitim süreci; ürün ve hizmetleri ile ilgili teknik bilgi, davranış iletişim becerileri ve ayrıca çağrı merkezi dinamikleri eğitimleri ile devam etmektedir.

  IK uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için http://www.natro.com/ik/ adresini inceleyebilirsiniz.

 •