MaestroPanel

MaestroPanel nedir? MaestroPanel, yeni nesil Web Hosting Kontrol Panel yazılımıdır. Günümüz şartlarına uygun, İnternet üzerindeki bulut (cloud) sistemlerle entegre olabilen ve o servislerin son kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılmasını sağlayan modüler olarak tasarlanmış bir yazılımdır.

MaestroPanel çoklu sunucu desteği, çoklu platform desteği ile tüm servisleri domain seviyesine indirgeyerek çok etkili biçimde yönetilmesini sağlar.

Tarihçesi;

MaestroPanel amatör bir ruhla 2011’de geliştirmeye başladı. 2011 yılının sonunda melek yatırım ile başlangıç sermayesi almaya hak kazanan MaestroPanel 2012 yılında profesyonel olarak ivme kazanarak geliştirilmeye başlandı.

2012 Yılının sonunda lisans satışlarına başlayan MaestroPanel sektörde kabul görmeye başladı ve önde gelen firmalar tarafından aktif olarak kullanıldı.

2013 Yılında İzmir’de bulunan operasyonunu İstanbul’a taşıyarak İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsünde geliştirme merkezini kurdu.

Şubat 2016’da 1.0 sürümü yayınlanmıştır.

Her geçen versiyon ile daha iyi hale gelerek sektörde güçlü bir alternatif olma hedefine ulaşmak için halen yoğun şekilde geliştirilmektedir.