.istanbul Domain

.istanbul Domain Nedir?

2015 yılından beri aktif bir şekilde kullanılan .istanbul alan adı uzantısı, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. 20.000’in üzerinde kullanıcıya sahip olan bu alan adı uzantısı, özellikle yerel işletmeler ve turizm işletmeleri için son derece ideal bir uzantıdır. Belirli bir bölgedeki hedef kitlesine yönelik oluşturulan bu şekildeki uzantıların birçok farklı faydası bulunmaktadır. Öncelikle az kullanıcı sayısının olması bir avantajdır. Çünkü az kullanıcıya sahip olan bir alan adı uzantısında çok daha fazla boş alan adı bulunmaktadır. Bu da yaratıcı ve akılda kalıcı bir alan adına sahip olma olasılığınızı arttırır. Kıyaslama yapılabilmesi için örnek verecek olursak günümüzde 120 milyonun üzerinde .com uzantısına sahip alan adı bulunmaktadır. Bu nedenle bu gibi eski ve çok popüler alan adı uzantılarında etkili bir alan adı bulmak zor bir hale gelmektedir. Bu son derece önemli bir avantajdır. Aynı zamanda .istanbul alan adı ile özel olarak İstanbul içerisindeki insanlara hitap etmeniz çok daha kolay olur. Bu nedenle yerel işletmeler ve turizm işletmeleri tarafından yaygın kullanıma sahiptir. Benzer şekilde İstanbul için kişisel rehberlik hizmeti sunan ücretli veya ücretsiz web sayfaları da .istanbul uzantısını tercih etmektedir.

.istanbul Domain Nedir?

.istanbul Domain Nedir?

Günümüzde bu uzantının kullanımı giderek artmaktadır ve belirli miktarda talebe ihtiyaç olduğu için de çoğu web hosting firması tarafından satışı yapılan, desteklenen bir uzantıdır. Birçok kayıt şirketi tarafından satılan .istanbul domain , Türkiye’de en uygun fiyat ile satan Natro üzerinden kayıt edebilirsiniz. Bu sayede hem akılda kalıcı ve yaratıcı, dilediğiniz gibi bir alan adına hem de bölgeye yönelik çalıştığınızı gösteren bir alan adına aynı anda sahip olabilirsiniz.

Bölgeye yönelik olan uzantıların bir diğer avantajı da İstanbul içerisinde hizmet sunduğunuz alan hakkında yapılan aramalarda SEO açısından olumlu bir kullanımını olmasıdır. Etkili alan adı ve özgün içerik ile birlikte arama motorlarında üst sıralarda yer almanız daha kolay bir hale gelir. Bu özelliği nedeniyle de yaygın tercih edilme oranına sahiptir. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk şehir isimli alan adı uzantısıdır.