.ist Domain Nedir?

Web sayfalarının online olarak var olabilmesine ve görüntülenebilmesine olanak veren alan adına domain denmektedir. Her alan adının da bir uzantısı bulunur. Bu uzantılar .com, .net, .org, .biz gibi farklı şekillerle karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar tarafından hatırlanmak ve kolay ulaşılabilir olmak için akılda kalıcı ve sade bir alan adına ve sık kullanılan bir alan adı uzantısına ihtiyaç vardır. Talebin ve insan trafiğinin yoğun olduğu bazı bölgelerde ise bu bölgeye özel alan adları ortaya çıkabilmektedir. İstanbul da bu şehirlerden birisi olarak 2015 yılından beri kendi alan adı uzantısına sahiptir. .ist domain nedir? Hedef kitlesi İstanbul olan herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle küçük çaptaki işletmeler, blog yazarları, butik mağazalar en çok .ist uzantısı kullanan bazı kişi veya kurumlardır.

.ist ve .istanbul Alan Adı |

.ist ve .istanbul Alan Adı |

.ist domain nedir? Bu uzantı aracılığı ile şehirdeki gücünüzü daha etkili bir şekilde gösterebilirsiniz. Aynı zamanda 22.000 gibi düşük bir kayıt sayısına sahiptir. Bu nedenle orijinal, sade ve akılda kalıcı bir ala adı bulmak çok daha kolay olacaktır. Bu gibi avantajları nedeniyle ülkemizde belirli bir kesim tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Birçok kayıt şirketi tarafından satılan .ist domain , Türkiye’de en uygun fiyat ile satan Natro üzerinden kayıt edebilirsiniz.

Bölgeye yönelik alan adları doğal yapıları gereği çok yüksek rakamlarda kayıt sayısına ulaşmamaktadır. Bu da yoğunluğun ve trafiğin her zaman için açık ve rahat olacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle global ölçekte iş yapmayan kişiler için hem fiyat hem de işlevsellik açısından son derece yararlıdır ve önerilmektedir. Bunun haricinde alan adı alırken dikkat etmeniz gereken temel unsurlar, elbette bu alan adı için de geçerlidir. Akılda kalan, sade ve kaliteli bir alan adı ile hedef kitlenize çok daha etkili bir şekilde kavuşabilirsiniz. Bu alan uzantısı, belirli dönemlerde İstanbul için özel olarak reklam kampanyası yürüten büyük şirketler tarafından da zaman zaman kullanılmaktadır.