İoncube Loader Nedir?

İnternet üzerinde kendini gösterebilmenin en sağlıklı ve verimli yolu elbette bir web sayfasına sahip olmaktan geçmektedir. Fakat internet kullanımında bütün konularda olduğu gibi web sayfaları için de güvenlik, ciddi bir problemdir ve önem verilmesi gereken bir konudur. Günümüzde web sayfaları için veriler şifrelenerek depolanmakta ve bu sayede güvenli bir şekilde kullanım imkânı sağlanmaktadır. Bu nedenle yaygın olarak kullanımı mevcuttur. Web hosting hizmeti sunan firmaların ionCube loader kullanımı da oldukça yaygındır. Güvenli bir şekilde verilerin depolanabilmesi için son derece yararlı bir teknolojidir. Şifreleme işlemleri sayesinde kullanıcılar web sayfanızı ziyaret ettiğinde veya kaynak kodlarını incelediklerinde üzerinde değişiklik yapma şansları olmaz. Bu da en temel güvenlik kriterlerinden biridir.

İoncube Loader Nedir?

İoncube Loader Nedir?

ionCube kullanarak şifreleme işlemi gerçekleştirdikten sonra dosyaların sunucuda çalışabilmesinin tek yolu ionCube loader programından geçer. Bu programın kütüphanesinin server üzerinde kurulu olması gerekmektedir. Bu sayede çift katmanlı güvenlik önlemleri alınmış olur ve son derece verimli bir kullanım sağlanır. Bu program ionCube ile şifrelenmiş verilerinizi çalıştırabilir. Bu program PHP dosyaları için kullanılmaktadır. Son derece karmaşık bir tür kriptolama mantığı ile çalışan bir sisteme sahiptir. İnternet üzerinde güvenlik sağlamak, özellikle 2000’li yıllardan itibaren son derece zor bir hale gelmiştir. Genelde de güvenlik vaadi olan firmalar kendi güvenlik sistemlerini kullandığından bu işlemler yeterince güvenlik sağlamaz. Bu nedenle ionCube gibi daha global ve başarısı kanıtlanmış güvenlik ve şifreleme sistemleri kullanmak gerekmektedir.

Dosyalarınızı ionCube ile şifrelemek istiyorsanız belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Fakat başka birinin şifrelediği verileri kendi sunucunuzda çalıştırmak istiyorsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bir nevi premium özellik gibi sunulmaktadır. Başka birinin şifrelediği dosyaları ve verileri açmak, görüntülemek için ionCube loader programının yüklü olması yeterli olacaktır. Bu programı da internet üzerinden basit bir araştırma ile kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu özellikleri nedeniyle dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana güvenlik alanında kendini yeterince ispatlamış bir programdır. Türkiye’de de internet sektörü geliştikçe web hosting firmaları tarafından sağlanan ionCube desteği de artış göstermiştir.