Filezilla Nedir?

Bilgisayarın internete bağlı olması durumunda dosya aktarımı yapabilmek için gerekli olabilecek pek çok farklı aracı bulunmaktadır. Web sitesi kullanıcıları için filezilla nedir ve nasıl kullanılır? Merak edilen konulardan biridir. Kiralanacak olan sunucu ile bilgisayar arasındaki dosya aktarımını gerçekleştirmek için kullanılacak olan ftp aracıdır. file transfer protocol açılımı ile dosya aktarım iletişim kuralı olarak bilinmektedir.

Herhangi bir aygıttan diğerine veri aktarımını gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Kullanışlı ve güvenli aktarım işlemi yapılmasını sağlar. Açık kaynak olması tamamen ücretsiz şekilde kullanımı sağlar. Web sitesi kullanıcılar için ihtiyaç duyulabilecek programlardan biridir. Bu nedenle özellikle yapılacak olan işlemler konusunda gerekli olmaktadır. Dosya aktarımının güvenli bir şekilde yapılabilmesi için gereklidir.

Filezilla Nedir?

Filezilla Nasıl İndirilir? 

Hızlı bağlantının yanı sıra ara yüzünün kolay olması nedeni ile tercih edilmektedir. Programın kullanımı sayesinde sunucuda bulunan web siteniz için dosya oluşturabilir veya var olan dosyalara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dosya izinleri ve yedekleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sağlamış olduğu avantajlar nedeni ile tercih edilecek olan filezilla nasıl indirilir? Merak edilen konulardan biridir.

Programı indirmeden önce dikkatli olunması gerekir. Program için öncelikle ftp bilgileri gereklidir. Bu bilgiler host firması tarafından sağlanmaktadır. Bilgileri bilmeyenler öncelikle şirkete ulaşarak gerekli bilgilere sahip olmalıdır. Gerekli bilgilerin öğrenilmesinin ardından program indirilerek kurulum işlemleri yapılabilir. Aşamalı şekilde gerçekleştirilecek olan kurulum işlemlerinin ardından program kullanıma hazır hale getirilebilir.

Filezilla Kurulumu Nasıl Yapılır?

Dosya aktarımını güvenli bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler için filezilla kurulumu nasıl yapılır? Öğrenilmesi gereken konulardan biridir. Programı indirdikten sonra kurulum işlemleri için komutları takip ederek gerekli işlemin tamamlanması sağlanır. Program Türkçe olarak kurulmaktadır. Komutları İngilizce olmasına karşın buradan işlemlerin tamamlanmasını ardından Türkçe olarak kullanılmaktadır.

Web sitesi kullanıcıları özellikle dosya aktarımı yapmak ya da dosyalar üzerinde gerekli işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmek adına programı ücretsiz olarak kullanabilirler. Güvenli şekilde tamamlanacak olan kurulum işlemlerinin ardından program kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamadan gerekli işlemleri programı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Leave A Comment?