DHTML Nedir?

DHTML nedir? Nasıl kodlanır? Merak ettiğiniz soruların yanıtı veriliyor. Aşağıda verilen bilgiler ile detayları öğrenebilirsiniz.

Öncelikle DHTML nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Pek çok kişi ayrı bir dil olduğunu düşünebilir. Ancak bunun aksine DHTML için birkaç web standardının birleşmesi ile oluştuğu bilinmelidir. Adlandırılma kısmında karışıklıkların olması bundan kaynaklanmaktadır. Bazı siteler için DHTML DOM olarak da görülebilir. Bazı sitelerde örnekleri javascript olarak da görebilirsiniz.

DHTML Nedir?

DHTML Nasıl Oluşmuştur?

Birkaç standardın birleşmesi ile oluştuğunu bilmelisiniz. Peki, bu standartlar nedir? HTML, CSS, VBS standartlarının birleştirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Belirtilen dinamiklik vbs ile gelmektedir. Bir standart değildir; fakat oluştuğu teknolojilerin bir standart olduğunu söyleyebiliriz. DHTML WC3 tarafından kabul edilmiş bir standart yoktur. Microsoft ve Netscape firmaları tarafından ise yeni nesil 4.x tarayıcılarında ki yeni teknolojileri tanıtmak için kullanılmış bir terim olarak gösterilebilir. Dinamik HTML bazı şirketler tarafından HTML, VBS, CSS ile web sayfalarının daha canlı daha dinamik olmasını sağlayan kombinasyonun tanınmasını sağlar. Sonuç olarak bir standart olmayabilir; ancak kullandığı teknolojiler standart olduğundan bu standartlar W3C tarafından sürekli geliştirildiği için de sürekli olarak gelişim gösterecektir.

DHTML Avantajları Nelerdir?

İlk olarak bedava olması çok büyük avantajdır. W3C desteği vardır ve hazırlanan kodların boyutu flash animasyonlarına ya da java appletlerine oranla oldukça ufaktır. Hızlı ve uyumlu olarak çalışmak için ise herhangi bir eklentiye ihtiyaç duyulmuyor olduğundan, pek çok web sitesi yazılımcısının tercih etme sebebidir. Kolay ve hızlı ve kullanım sağlanacak olduğundan, direkt olarak tercih edilebilir. Üstelik karmaşık bir yapısı olmadığından kısa süre içinde öğrenmek de mümkündür. Oluşturulan dinamikler üzerinden bilgi alarak, yapılan kodlamaları inceleyerek kolay bir şekilde siz de kullanabilirsiniz. Ücretsiz olması avantajını değerlendirerek, direkt olarak tercih edebilirsiniz. Hızlı ve kolay kullanım sunduğundan tercih edebilir, sunulan detayları da göz önünde bulundurup direkt olarak tercihinizi ona göre yapabilirsiniz. Değerlendirip DHTML avantajları kapsamında işlemlerinizi yapılması sağlanmış olur.

Leave A Comment?