CMS Made Simple Nedir?

Bir web sayfanız olduğunda direkt veya dolaylı olarak birden fazla farklı kavram da hayatınıza girmektedir. Bunun nedeni web sayfasının verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan çok sayıda sistem olmasıdır. Bu sistemler birbirleri ile koordineli bir şekilde veya bağımsız olarak çalışabilir. CMS Made Simple Nedir? Web sayfası sahipleri tarafından kullanılan bir sistemdir. 2010 yılında son derece saygın bir yayınevi tarafından yapılan bir ankette en iyi açık kaynak içerik yönetim sistemi olarak seçilmiştir. Bu unvanı gerçekten de hak eden bir sistemdir. Son derece kullanışlı özellikleri sayesinde web site yönetimini son derece basit ve pratik bir şekle sokar. İsmi de buradan gelmektedir. Son derece etkili kullanımı ile şablon tasarımı üzerinden eklenebilir ve güncellenebilir bir sistem geliştirilmiştir. Bu sayede yönetim işlerini hem görsel hem de yazılı olarak kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hele ki 2010 yılının teknolojileri göz önünde bulundurulduğunda oldukça faydalıdır.

CMS Made Simple

CMS Made Simple

CMS Made Simple kullanarak kolay bir şekilde modül ve eklenti yükleyebilir, anında güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı gruplarını yönetebilir ve yetkilendirebilirsiniz. Sayfada bulunan blokları da etkili bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Başlıca göze çarpan bu özellikleri sayesinde site sahibi açısından tek elden yönetme ve kontrol etme açısından oldukça verimlidir. CMS Made Simple üzerinde kullanılan popüler modüller ve şablonlar da yine diğer site sahipleri arasında tartışılmakta ve paylaşılmaktadır. Açık kaynak kodlu olması da ayrıca özelleştirme için mükemmel ortamı sağlamaktadır. Amaca yönelik bir web sayfası için kendinize özel bir yönetim paneli oluşturabilirsiniz.

Yıl bazında düşünüldüğünde eski bir sistem olmasında kaynaklı da sistem gereksinimleri son derece makul seviyelerdedir. Bu sayede çoğu donanım tarafından desteklenir ve kaldırılabilir. Bu özelliğiyle kullanıcı dostu bir yazılımdır. PHP ile geliştirilmiştir. MySQL ve PostgreSQL destekler. Şablon olarak da Smarty şablon motoruna sahiptir ve bu motoru kullanarak işlem gerçekleştirilir. Tüm bu özellikleri sayesinde oldukça kullanışlı bir yazılım sistemi olmayı başarmıştır. Dönemin en çok ses getiren uygulamalarından biri olarak günümüzde de adından sıklıkla bahsettirmektedir ve ders kitaplarında adı geçen bir yazılım olmaya hak kazanmıştır.