Gücünüzü x5 Katlayın
En Önemli 5 Özelliği 5 Kat Büyütün!
Süper Fiyat
+0 ,39
farkla
Sınırsız Pro SSD
Platform Tercihiniz?
Lütfen Web Sitenizi Barındırmak İstediğiniz Platformu Seçin*
*Bu seçimi dilediğiniz zaman tekrar değiştirebilirsiniz.
Linux
Windows

WordPress Server Nedir?

XCloud WordPress Server, kaynak ve performans gibi temel sunucu ihtiyaçları ve kullanım amaçları gözetilerek WordPress için özel olarak hazırlanmış sanal bir sunucudur. Müşteri paneli üzerinden kolayca yönetilebilen XCloud WordPress sunucular ile dilediğiniz zaman kurulu uygulamanızı değiştirebilir, tek tıkla yeni bir bulut uygulaması kurabilir, sunucunuzu ücretsiz yedekleyebilir, sunucunuzun kaynak kullanımını grafikler üzerinde takip edebilir ve konsol yardımı ile sunucunuza erişebilirsiniz.
 

WordPress Nedir?


Var olan tüm web sitelerinin %26’ sı tarafından kullanılan, Sürükle – Bırak editörü ile teknik bilgiye ihtiyaç duymadan web sitesi ya da blog yaratmayı sağlayan WordPress, en popüler İçerik Yönetim Sistemi (CMS) olarak bilinir. WordPress açık kaynaklı ve GPL lisanslı olup, PHP dilinde yazılmıştır ve MySQL veri tabanı üzerinde çalışır. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. Google tarafından çok hızlı indekslenir ve sayfa açılışları hızlıdır. Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup, aktif bir toplulukla geliştirilmektedir. WordPress'in en bilinen özellikleri ortalama 5 dakika süren kurulumu, basitliği ve kullanım kolaylığıdır. Yazılımı en son sürüme yükseltmek kolaydır ve kurulumdan daha kısa bir süre almaktadır.
 

WordPress Server Kimler İçin Uygundur?


WordPress ile kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye başlayabilirsiniz. Eklentiler sayesinde web sitenizin güvenlik, SEO, ön bellekleme (cahce), yedekleme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz gibi, tercihiniz doğrultusunda onlarca özellik ekleyebilirsiniz. WordPress, yaklaşık 45.000 eklenti (plug-in) seçeneğine sahiptir ve gönüllü topluluğunun yardımı ile sürekli geliştirilen ve yenilenen eklenti ve temalar sunmaya devam eder. Ayrıca her türlü ihtiyaca göre özelleştirilmiş temaları sayesinde WordPress, kullanıcılarına binlerce farklı web sitesi görünümü sunar. Tüm eklenti ve temalar tek tık ile yükleyip kaldırılabilir. WordPress birkaç adımda kişisel blog, firma, emlak, haber, tanıtım, video galeri, portfolyo, oyun, eğitim, forum, e-ticaret sitesi kurmamıza olanak sağlamaktadır. Günlük hayatta kullanılan birçok web sitesi ve uygulamanın altyapısını oluşturan WordPress, Sony Music, Microsoft News Center, cPanel Blog, The Walt Disney Company, Mercedes-Benz, The New Yorker, BBC America, MTV News, Bloomberg Professional gibi kurum-kuruluş ve basın yayın organları tarafından kullanılmaktadır. Kişisel blog siteniz üzerinden kendinizi tanıtabilir, öz geçmiş, okul, iş, sertifikalar gibi deneyimlerinizi, detaylı olarak anlatabilirsiniz. Ayrıca oluşturacağınız galeri ile portfolyonuzu kendi blog siteniz üzerinde kolayca oluşturabilirsiniz. Webmaster ya da yazılımcıya ihtiyaç duymaksızın hazırlayabileceğiniz, hizmetlerinizi tanıtan, “İletişim”, “Hakkımızda” gibi sabit sayfalardan oluşan, firmanızın yapmış olduğu işleri, referansları, çalışanları vb. listeleyebileceğiniz, Google Maps (Harita) hizmetini kullanarak firmanızın daha kolay bulunmasını olanak sağlayan firmanıza özel bir web sitesi hazırlayabilirsiniz.
 

Neden WordPress Server?


Kullanım Kolaylığı

Ücretsiz tema ve eklentiler yardımı ile birkaç adımda web sitenizi kurun.

Seo Uyumluluğu

Arama motorları tarafından kolayca bulunun.

Esneklik

Sürekli geliştirilen tema ve eklentiler ile tüm ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayın.

Bu Makale Size Yardımcı Oldu mu?

Destek Gerekirse 7/24 Buradayız
Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın
Alışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılmaktadır. Natro’yu kullanarak bu çerezlere onay vermiş olursunuz.