Gücünüzü x5 Katlayın
En Önemli 5 Özelliği 5 Kat Büyütün!
Süper Fiyat
+0 ,39
farkla
Sınırsız Pro SSD
Platform Tercihiniz?
Lütfen Web Sitenizi Barındırmak İstediğiniz Platformu Seçin*
*Bu seçimi dilediğiniz zaman tekrar değiştirebilirsiniz.
Linux
Windows

OpenCart Server Nedir?

XCloud OpenCart Server, kaynak ve performans gibi temel sunucu ihtiyaçları ve kullanım amaçları gözetilerek OpenCart için özel olarak hazırlanmış sanal bir sunucudur. Müşteri paneli üzerinden kolayca yönetilebilen XCloud OpenCart sunucular ile dilediğiniz zaman kurulu uygulamanızı değiştirebilir, tek tıkla yeni bir bulut uygulaması kurabilir, sunucunuzu ücretsiz yedekleyebilir, sunucunuzun kaynak kullanımını grafikler üzerinde takip edebilir ve konsol yardımı ile sunucunuza erişebilirsiniz.
 

OpenCart Nedir?


OpenCart; açık kaynaklı, PHP tabanlı, MySQL veri tabanını kullanan, HTML bileşenler barındıran bir e-ticaret uygulamasıdır. GNU (Genel Kamu Lisansı, GPL ya da GLP olarak da bilinir) lisansıyla korunan, açık kaynaklı bir uygulamadır. 6000'den fazla eklenti ve modül ile özgün bir e-ticaret sitesi kurmayı kolaylaştırır. Açık kaynaklı bir uygulama olan OpenCart, sahip olduğu komünitesi yardımı ile düzenli olarak geliştirilmeye devam eder.
 

OpenCart Server Kimler İçin Uygundur?


E-ticaret Siteleri  e-mağaza Sahipleri  Dijital Ürün Katalogları

E-ticaret sitesi açmak isteyen hemen hemen herkes OpenCart’ı rahatlıkla kullanabilir. Oluşturulacak kategoriler altına sınırsız sayıda ürün konularak geniş yelpazeli bir ürün kataloğu oluşturma imkanı tanıyan OpenCart, ürünleri ekleyip tema ve modülleri aktifleştirdikten sonra hemen hemen hazır bir e-mağaza yaratır. Ağustos 2015 tarihinde yapılan araştırma ile var olan tüm e-ticaret sitelerinin %6,42’sinin OpenCart yardımı ile oluşturulduğu saptanmıştır. OpenCart XML entegrasyonu ile diğer hazır programlarda bulunan Arena, İndex, Penta vb. tedarikçileri kullanma olanağın sunar. API desteği ile farklı işlevselliğe sahip uygulamaları da e-ticaret sitelerine entegre etme olanağı sunar. API yardımı ile sağlanan entegrasyona müşteriye atılan doğrulama mesajları örnek verilebilir. OpenCart ile birçok para birimi altında ürün satılabileceği gibi, bankaların sanal pos modülleri de kullanılabilir. İndirim tanımlayarak ya da kupon kodu oluşturarak kampanyalı satışlar gerçekleştirmeyi sağlar. Satışı gerçekleşen ürünleri kargo ile gönderme olanağı sunar. OpenCart, otomatik resim boyutlandırma özelliğine sahiptir. Uygulamanın SEO uyumlu olması, e-mağazalarının tüm arama motorları tarafından kolayca bulunmasını sağlar. Analiz ve raporlama sistemi ile web sitesi üzerinden alınacak verilerin kolay takibini sağlar. Opencart güvenlik modülleri ile satıcı ve müşterileri daima güvendedir. Sosyal medya butonları ile e-mağazaları daha geniş kitlelere tanıtma ve duyurma olanağı tanır. www.samsungcenter.ir, www.askmebazaar.com, www.japancars.ru, www.techone.vn, www.iranheadphone.com, www.offersgames.com gibi farklı sektörlerde ve farklı dillerde binlerce OpenCart ile yapılmış web sitesi bulmak mümkündür.
 

Neden OpenCart Server?


Türkçe Desteği

Sitenizde Türkçe karakter sorunu yaşamayın. Türkçe destek sayfası ve video servisleri ile sorunlarınızı hemen çözün.

Seo Uyumluluğu

Arama motorları tarafından kolayca bulunan e-ticaret siteniz üzerinden satışınızı hızla arttırın.

Ödeme Sistemleri

Birçok para birimi ve sanal pos ile müşterilerinizin ödeme işlemlerini kolaylaştırın.
 

Bu Makale Size Yardımcı Oldu mu?

Destek Gerekirse 7/24 Buradayız
Dilediğiniz kanaldan, ihtiyaç duyduğunuz her an bize ulaşın
Alışveriş deneyiminizi geliştirmek ve hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılmaktadır. Natro’yu kullanarak bu çerezlere onay vermiş olursunuz.