Harika bir domain bulduysanız ve bu domaini tahsis ettiyseniz fikrine veya kuracağı işletmesine uygun domain arayanlar için satışa çıkarabilirsiniz.

2011 Mart ayında “ucakbileti.com” alan adının 250 bin Dolar, “mng.com” alan adının 520 bin TL karşılığında satın alındığını biliyor muydunuz?

Bir web sitesi kurmak ya da şu an dünya üzerinde müsait olan binlerce domainden birini kayıt etmek istiyorsanız öncelikle bir Registrar firması üzerinden domaininizi tahsis etmeniz gerekmektedir.

Peki alan adımı tahsis ettikten sonra nasıl satışa çıkaracağım?

Natro Hosting, müşterilerine tahsis etmiş oldukları domainlerini satışa çıkarabilecekleri bir platformu geçtiğimiz yıllarda hizmete sundu.

Natro Hosting’de Müşteri hesabınız var ise sahip olduğunuz ve yeni tahsis edeceğiniz domaininizi bu platform üzerinden güvenli bir şekilde satışa çıkartabilirsiniz.

Domaininizin farklı bir Natro Müşterisi tarafından satın alınması durumunda ilgili domain, alıcının Natro hesabına otomatik olarak transfer edilirken, domain ödemesi ise öncesinde iletmiş olduğunuz banka hesabınıza nakit olarak yatırılmaktadır.

Neden Natro Satılık Alan Adı Platformu?

  1. Müşteri paneliniz üzerinden domaininizi anında satışa çıkarabilirsiniz.
  2. %100 Natro Hosting güvencesi ile domain alımı ve domain satışı yapabilirsiniz.
  3. Düşük satış komisyonu nedeniyle domain yatırımlarınızın kârını arttırabilirsiniz.
  4. Satışa çıkardığınız domainlerinizi ücretsiz olarak Satılık Alan Adı Platformunda yayınlayabilirsiniz.

Natro Satılık Alan Adı Platformuyla ilgili daha detaylı bilgiye buradan (https://www.natro.com/domain-sorgulama/satilik-domain), alan adlarınızı nasıl satışa çıkartabileceğiniz ile ilgili makalemize ise buradan (https://blog.natro.com/ikinci-el-alan-adi-satis-platformu-nedir/)  ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz, aklınıza gelen o harika alan adını hemen Natro Domain Sorgulama (https://www.natro.com/domain-sorgulama) sayfasından sorgulayabilir ve domain yatırımcılığına başlayabilirsiniz.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.