Yeni Başlayanlar için İkinci El Domain Satışı Rehberi


50 shares

Harika bir domain bulduysanız ve bu domaini tahsis ettiyseniz fikrine veya kuracağı işletmesine uygun domain arayanlar için satışa çıkarabilirsiniz.

2011 Mart ayında “ucakbileti.com” alan adının 250 bin Dolar, “mng.com” alan adının 520 bin TL karşılığında satın alındığını biliyor muydunuz?

Bir web sitesi kurmak ya da şu an dünya üzerinde müsait olan binlerce domainden birini kayıt etmek istiyorsanız öncelikle bir Registrar firması üzerinden domaininizi tahsis etmeniz gerekmektedir.

Peki alan adımı tahsis ettikten sonra nasıl satışa çıkaracağım?

Natro Hosting, müşterilerine tahsis etmiş oldukları domainlerini satışa çıkarabilecekleri bir platformu geçtiğimiz yıllarda hizmete sundu.

Natro Hosting’de Müşteri hesabınız var ise sahip olduğunuz ve yeni tahsis edeceğiniz domaininizi bu platform üzerinden güvenli bir şekilde satışa çıkartabilirsiniz.

Domaininizin farklı bir Natro Müşterisi tarafından satın alınması durumunda ilgili domain, alıcının Natro hesabına otomatik olarak transfer edilirken, domain ödemesi ise öncesinde iletmiş olduğunuz banka hesabınıza nakit olarak yatırılmaktadır.

Neden Natro Satılık Alan Adı Platformu?

  1. Müşteri paneliniz üzerinden domaininizi anında satışa çıkarabilirsiniz.
  2. %100 Natro Hosting güvencesi ile domain alımı ve domain satışı yapabilirsiniz.
  3. Düşük satış komisyonu nedeniyle domain yatırımlarınızın kârını arttırabilirsiniz.
  4. Satışa çıkardığınız domainlerinizi ücretsiz olarak Satılık Alan Adı Platformunda yayınlayabilirsiniz.

Natro Satılık Alan Adı Platformuyla ilgili daha detaylı bilgiye buradan (https://www.natro.com/domain-sorgulama/satilik-domain), alan adlarınızı nasıl satışa çıkartabileceğiniz ile ilgili makalemize ise buradan (https://blog.natro.com/ikinci-el-alan-adi-satis-platformu-nedir/)  ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz, aklınıza gelen o harika alan adını hemen Natro Domain Sorgulama (https://www.natro.com/domain-sorgulama) sayfasından sorgulayabilir ve domain yatırımcılığına başlayabilirsiniz.


Nejat Doğan
Temmuz 2018 den beri Natro Hosting'de Destek Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Her fırsatta öğrendiklerini paylaşmaya devam eden Nejat DOĞAN, yazıları ve tecrübeleri ile Natro Blog’a katkı sağlıyor.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir