Merhaba sevgili Natro Blog okuyucuları. Bu yazımızda unutulan WordPress şifresini nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Artık o kadar çok yere o kadar çok şifre giriyoruz ki WordPress’te admin paneline giriş yapmaya çalıştığımızda, bizden istenen şifreyi zaman zaman unutabiliyoruz.Buraya kadar her şey normal görünse de “şifremi unuttum” sekmesine tıkladığınızda, sizden istenen e-mail adresine şifrenizin gitmediğini gördüğünüzde aslında çok da normal olmadığını anlayacaksınız.

İşte bu tür durumlarda sitemizin admin paneline nasıl giriş yaparız buna bakalım.

Kısaca bilmeyenler için yeniden hatırlatalım. WordPress kullanıcı paneline www.siteadi.com/wp-admin olarak giriş yapıyoruz. Eğer şifremizi unutursak aşağıdaki gibi bir hata alıyoruz.

 

Eğer şifrenizi unuttuysanız ve kayıtlı mail adresinize şifreniz gelmiyorsa, ilk önce http://7thspace.com/ web sitesine giriş yapıyoruz. (İnternette “MD5 encode” diye de arama yapabilirsiniz.)

MD5-code-encoder-web-sitesi

İlk satırda bulunan kutucuğa, atamak istediğimiz şifreyi yazıyoruz ve “Encode String” diyoruz. Sistem bize otomatik olarak harflerden ve rakamlardan oluşan 32 haneli bir “MD5 Kodu” üretecektir. Bu kodu bir kenara not ediyoruz.

Daha sonra aşağıda işlemleri takip ederek “PhpMyAdmin Panelimize” bağlanıyoruz.

Bağlan dedikten sonra aşağıda görmüş olduğumuz yönetim paneli çıkacak karşımıza. Burada sol üst tarafta bulunan listeden, şifresini değiştirmek istediğimiz siteyi seçiyoruz.

natro-phpmyadmin-yonetim-paneli

Daha sonra karşımıza aşağıda bulunan tablolar çıkacak. Burada “ wp_users ” ı seçiyoruz.

natro-web-hosting-phpmyadmin-panel

 

Daha sonra açılacak olan sayfada “ Düzenle ” sekmesine tıklıyoruz.

natro-web-hosting-phpmyadmin-panel-yönetimi

Son olarak karşımıza çıkan ekranda sırası ile; ilk önce “user_pass” bölümüne, daha önceden almış olduğumuz “MD5 kodunu” giriyoruz.

wordpress-şifresini-phpmyadmin-ile-değiştirme

 

Sol atta bulunan ”Kaydet” seçeneğini seçip, “ Git ” butonuna basıyoruz. Artık WordPress Admin Panelimizin şifresini güncelledik ve sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliriz.

Faydalı olması dileğiyle.

WordPress Şifresi PhpMyAdmin İle Güncelleme http://t.co/Ttpzhx3Lz0 @natrohost aracılığıyla

  • Benim wordpresteki tek sıkıntım, bazen capatache gibi görev yapan 4 işlem soruları doğru cevaplandığı hale yanlış olarak gösterip dakikalarca uğraştırması. Sebebini bir türlü bilemiyorum.

  • Çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler görsellere desteklenmiş.

  • Write A Comment