Vmware Esxi İle Sunucu Sanallaştırma


Tekrardan sanal platformları hedef aldığımız yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda en popüler virtualizasyon yapısı sunan vmware ara yüzünde sanal makina oluşturmayı göstereceğiniz.

Not: VMware, VMware INC. firması tarafından geliştirilmiş sanallaştırma arayüzüdür. Örnek vermemiz gerekirse tek bir dedicated server sanallaştırılarak birden fazla sanal sunucuya bölünebilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi aşağıda işlem adımlarını takip edebilir ve VMware platformunda sanal sunucu oluşumu hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Artık işlem adımlarına başlayabiliriz.

1 –  Öncelikle VMware vSphere Client programını açıyoruz ve sanal sunucumuza erişim sağlıyoruz. Erişimi sağlayabilmemiz için IP adresi bölümüne sunucu IP adresini, user name bölümüne VMware root kullanıcı adını ve password bölümüne VMware root password bilgisini giriyoruz.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hocam Merhaba 2 sorum var
    1. si Her Sununuya IP Ağ köprüsü nasıl yapacağız.
    2.si kuruldak sonra neden internet hatası verir bağlanmaz