1) Kurulum
Sunucunuz size teslim edildiğinde bir IP ve erişim bilgileri tarafınıza verilmiş olacaktır. Bu erişim
bilgileri ile SSH’a bağlanmamız gerekiyor. (SSH’a Putty isimli bir uygulama ile yada MAC kullanıyorsanız
Terminal üzerinden bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.)vesta1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

5 Yorum Mevcut

 1. merhaba kolay gelsin. bir sorum olacaktı. 

  Vesta panel kurulumunu, kendi server makinem üzerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. web sitesini de ekledim. ancak dns kısmında sıkıntım var. alan adımı dns e ekledim. ancak sayfam açılmıyor. alan adını aldığım tarafta ne gibi bir ayar yapmam lazım? vesta üzerinde ne gibi bilgileri girmem gerekiyor? bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  • Merhaba Hasan Bey,
   Öncelikle alan adınızın nameserver adreslerinizi Alan adınızın Nameserver ip adreslerinin düzenlendiği menüden tanımlamalsınız.
   Örneğin dns1.hostpanel.xyz  ip: xx.xx.xx.xx veya tesla.hostpanel.xyz ip:xx.xx.xx.xx.
   Ardından vesta panelinizden Kullanıcı menüsünde admin kullanıcısı için varsayılan dns kayıtlarına Alan adınız için tanımlamış olduğunuz dns kayıtlarını giriniz. ( 7. adımda bu işlem için görsel bulunmaktadır.);

   Eğer alan adının nameserver yapılandırmasını doğru yaptıysanız ve host açtığınız alan adınızın bu dns kayıtlarına yönlendirdiyseniz, vesta panelden 10. adımda anlatılan işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

    

 2. Merhaba, yazılarınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. Bu paneli ne tür kullanıcıların tercih etmesi gerek ve extra faydası nedir? Tekrar teşekkürler.

  • Merhaba,
   Vesta kontrol paneli sunucu yönetimine yeni başlayan kişiler için tavsiye edebiliriz. Fazla karışık olmayan tüm konfigürasyonları basit bir şekilde tanımlayabilidiğiniz, hosting paketleri oluşturarak kullanıcılara hosting paneli açabileceğiniz kullanışlı bir arayüzü bulunmaktadır. Örneğin ajanslar ve web tasarımcılar için önerebiliriz. 

Yorum Yazın