Türkiye’de Veri Merkezi Sektörü Ne Durumda?


Management monitor with charts on screen in data center and telecommunication tower on blue sky with cloud, double exposure.

Maestro Panel tarafından düzenlenen ve Türkiye hosting sektörününden firma sahipleri ve çalışanlarının bir araya geldiği Drink-Up etkinliği İzmir’de gerçekleşti. Hosting Dergi ve Hosting TV  ekibi olarak bizler de etkinlikteki yerimizi aldık.

Etkinliğe, hosting sektörünün önemli isimlerinden Selçuk Saraç da katıldı.

Röportaj teklifimizi kırmayan Saraç, Türkiye veri merkezi sektörü hakkındaki düşüncelerini aktardı. Hosting sektöründen emekli olduktan sonra kariyerine yatırımcı olarak devam eden Saraç, yazılım tabanlı bir çok projeye destek verdiğini belirtti. Ayrıca organizatörlüğünü yaptığı Hosting Festivali hakkında da bilgiler aktardı.

Sözlerine, 2015 yılı veri merkezi sektöründeki gelişmeler ile devam eden Saraç, veri merkezi sektörünün 2015 yılında ülkemizde yaşanan siyasi ve maddi krizlerden olumsuz etkilendiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:” Tüm bu olumsuzluklara rağmen veri merkezi büyümeye devam ediyor. Sektör, döviz bazında yaklaşık olarak %15-20 büyüme kaydetti.” dedi. Türkiye’deki veri merkezi sektörü hakkındaki tüm gelişmeler için videomuzu izleyin.

 


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir