Kullanıcılar için tercih edilecek olan mail çeşitleri arasında yer almaktadır. Kurulum işlemleri aşamalı şekilde gerçekleştirilmektedir.Kullanmak isteyenler için Thunderbird mail kurulumu nasıl yapılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Mozilla da yer almakta olan program üzerinden mail kullanmak isteyenlerin öncelikle programı açması gerekmektedir. Daha sonrasında her aşamanın takip edilmesi ile kurulum işlemi kısa süre içerisinde tamamlanabilir.

Mail kullanımında özellikle tercih edilebilecek seçeneklerden biridir. Son dönemlerde sık tercih edilmektedir. Bu nedenle özellikle programı kullanmak isteyenler için kurulum işlemleri merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kolayca yapılacak olan kurulumunu ardından mail kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Aşamalı Olarak Thunderbird Mail Kurulumu

Sorunsuz şekilde kullanım olanağı elde etmek isteyenler için gerekli Thunderbird mail kurulum işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanmasının ardından sisteme erişim sağlayabilirler. İlk olarak Mozilla programının üst kısmında yer almakta olan araçlar sekmesine tıklayarak daha sonrasında hesap ayarları seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Bu işlemin ardından posta ve haber grubu hesap ayarları penceresinde yer almakta olan hesap işlemleri butonuna tıklanması gerekmektedir. Ardından ‘posta hesabı ekle’ seçeneğinin tercih edilmesi gerekir.

Posta hesabı ayarları sekmesinde yer alan birinci kutucuğa adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekir. İkinci kutucuğa ise e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. En altta bulunan üçüncü kutucuk ise oluşturacağınız parola için gereklidir. Parolayı hatırla seçeneğini işaretlemeniz durumunda bir daha parola sorulmayacaktır. Bu sayede daha kolay şekilde giriş yapabilirsiniz. Ardından ileri düğmesine tıklaması gerekmektedir.

İleri seçeneğini tercih edilmesinin ardından e-posta ayarları yapılandırma işlemi başlamaktadır. Bunu beklemek istemeyenler sol alt kısımda yer alan manuel config seçeneğine tıklayabilirler. Daha sonrasında açılacak olan penceredeki birinci kutucuk için sunucu türü  olarak POP3 seçilmesi gerekiyor. Ardından posta sunucu adresi için var olan posta sunucu mail adresinizi yazmanız gerekir. Aynı şekilde altında yer alan kutucuğa da posta sonucu adresinizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonrasında dördüncü kutucuğa e-posta adresinizi yazmanız gerekmektedir. Beşinci kutucuk için 110 ve altıncı kutucuk içinde 587 seçilmesi yeterli olmaktadır. Diğer kutucuklar için hiç biri ve aynı zamanda normal password seçeneğin seçilmesi ile hesap yarat düğmesine tıklaması gerekir.

İlginizi Çekebilir :  SSH Üzerinden Mail Hesabı Oluşturma

Açılan pencere üzerinden tehlikenin farkındayım seçeneğinin tıklanması ve hesap yarat düğmesine yeniden tıklanması gerekir. Daha sonrasında işlem tamamlanmaktadır. Bu sayede e-posta hesabınız kullanıma hazır hale getirilmektedir. Kullanıcılar posta ve haber grubu hesap ayarları üzerinden sol kısımda yer almakta olan e-postanızı ve aynı zamanda istediğiniz ayarları yapabileceğiniz menüyü görebilirsiniz.

Mozilla Thunderbird Mail Kullanımı

Program üzerinden gerekli olabilecek her durumda ayarlar bölümü üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yapmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan maillerinize alabilir veya mail göndererek iletişime geçebilirsiniz. Farklı mail programlarını uygulamak isteyenler için Thunderbird mail kullanımı özellikle tercih edilecek seçenekler arasında yer almaktadır.