Plesk Panel ile WordPress Kurulumu


2 shares

Yenilenen Natro Hosting Panel ile birlikte artık Plesk panel kullanımı sağlanmaktadır. Bu yazımda Plesk panel ile WordPress kurulumu anlatacağım. İşlemlere Cloud Panel'den başlıyoruz. Bağlan butonu ile hostunuzun Plesk Panel'e geçişini yapınız.

1

Plesk panele geçiş sağladığınızda WordPress menüsüne tıklayınız.

2

"Kur" menüsü ile devam etmeliyiz.

3

Burada önemli bir detay bulunmaktadır. Eğer "Kur" butonuna tıklarsanız WordPress kurulumu  www.siteadiniz.com/wordpress şeklinde alt bir klasöre gerçekleşecektir. Ancak bu sağlıklı değildir. Yanında bulunan açılır menüye tıklayarak "Kur(Özel)" e tıklayarak devam ediniz.

4

Daha sonra kurulum için lisans sözleşmesini kabul ederek ilerleyiniz ve Wordpress sitemiz ile ilgili belirleyeceğimiz kullanıcı adı ve şifre kısmı www.siteadiniz.com/wp-admin bağlantısından erişeceğimiz kontrol panelinde giriş için gerekli olacaktır. Ayrıca alt kısımda da dikkat edeceğiniz gibi httpdocs://www.siteadiniz.com/wordpress_5 kısmını silmelisiniz. Bunun amacı dosyalarınızı ana dizine kurmaktır.

5

Alt kısımda kırmızı ile belirtmiş olduğum kısımları doldurabilirsiniz. "Yöneticinin e-postası" kısmı otomatik gelmediyse mail adresinizi yazabilirsiniz. Arayüz Dili ile "Türkçe" seçimi sağlamalısınız. Tesis adı ve veritabanı bilgilerinde herhangi bir değişiklik sağlamamanız önemlidir. Kur butonu ile devam edebilirsiniz.

6

Bu işlemler sonucunda WordPress kurulumu tamamlanmış olacaktır. Siteniz için yönetim paneline http://www.siteadiniz.com/wp-admin kısmından erişim sağlayabilirsiniz. 

Faydalı olması dileğiyle..


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Oluşturulmuş bir siteyi plesk panelden wordpresse aktardım ama bütün tasarımlar falan gitti. WordPress başlangıç sitesi olarak gözüküyor eski tasarımlarımı nasıl geri getiririm.