PHPMyAdmin Üzerinden Veritabanı Yedeğini İçe Aktarma


Sizlere bu yazımda PhpMyAdmin ile elimizde yer alan bir Veri tabanı dosyasını içeri aktarma konusunda bilgi vermeye çalışacağım.

Şimdi sırasıyla aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak veritabanı dosyamızı web üzerine aktarmayı gerçekleştirelim

Öncelikle Natro.com‘a erişim sağlayarak Müşteri Panelimizi açıyoruz.

Müşteri Panelimize erişim sağladıktan sonra sayfanın üstünde yer alan yeşil renkli menüden ” Web Sitesi Yönetimi ” bölümüne tıklayarak Web Hosting Hesapları

sekmesini açıyoruz. Web Hosting Hesapları sekmesinde işlem yapılacak hosting paketimizi seçerek yönet butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden  “Kontrol Paneli ” butonuna tıklayarak “Hosting Kontrol Panelimize” erişim sağlıyoruz.

Bu listeden hangi MySQL Veritabanı ile ilgili işlem yapılacak ise o veritabanının sağ tarafında yer alan “Yönet” butonuna tıklıyoruz. Şimdi karşımıza otomatik olarak PhpMyAdmin sayfası açılacaktır. PhpMyAdmin arayüz sayfasında sağ tarafta veritabanı isminin üzerine tıklıyoruz.

Karşımıza veritabanının içerisinde yer alan tablolar çıkacaktır. Burada üst menüde yer alan ” İçe Aktar ( İmport )” butonuna tıklıyoruz.

db2

Karşımıza veritabanının içerisinde yer alan tablolar çıkacaktır. Burada üst menüde yer alan ” İçe Aktar ( İmport )” butonuna tıklıyoruz.

db3

İçe Aktar (İmport ) sayfası açıldığında karşınıza gelen sayfadan Gözat butonuna tıklayarak bilgisayarımızdan yükleyeceğimiz veritabanını seçerek butonuna tıklıyoruz. Daha sonra sayfamızın altında sol tarafta yer alan Git butonuna tıklıyoruz.

db5

Veritabanı aktarım işlemimiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Sol tarafta aktarılan veritabanı tablolarımızı görebiliriz.

db6

Faydalı olması dileğiyle …

** PHP My Admin Üzerinden “Sitenizin Yedeğini Nasıl Alacağınızı” Makalemizden Okuyabilrsiniz.


Şenol Basık
Natro müşteri destek uzmanı olarak 3 senedir Natro bünyesinde çalışan ve Natro müşterilerine çözümler üreten Şenol, hosting yönetimi, veritabanı yönetimi hakkında yazılarıyla Hosting Blog'a destek veriyor.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir