Photoshop Kısayolları Nelerdir?


Photoshop Kısa Yolları Nelerdir?
Photoshop Kısa Yolları Nelerdir?

Fotoğraf düzenleme konusunda yardım aldığımız photoshop programınının kısayolları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Günlük hayatımızda resim çekilmek en çok zevk aldığımız hobilerimizden birisidir. Çekildiğimiz resimleri daha da güzel hale dönüştürmek adına resim düzenleme programlarına başvurulmaktadır. En popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olarak öne çıkan photoshop, resimlerinizin daha kusursuz şekilde görülmesine yardımcı olmaktadır. Photoshop uygulamasını kullanan kişilere baktığımız zaman yalnızca bu alanda çalışan profesyonellerle sınırlı kalmayarak hemen herkesin aktif olarak kullandığını görmekteyiz. Fotoğraflarını düzenlemek isteyen amatörlerde artık photoshop programını kullanmaya başlıyor. Fotoğraflarınızı güncellemek istediğiniz an yapmanız gereken çözüm yollarından birisi de photoshop kısayolları kullanmak olacaktır.

Photoshop Kısayolları Kullanmak

Bundan böyle işlerinizi normalden daha kolay şekilde yürütebilmeniz adına yapmanız gereken ise photoshop kısayollarını kullanmak olacaktır.

CTRL+N Kısayolu: Bu kısayolu kullanarak yeni bir çalışma sayfasının açılmasını sağlamış olursunuz.

CTRL+S Kısayolu: Fotoğraflarınızı düzenledikten sonra iş kaydetme aşamasına gelecektir. Bu kısayolu kullanarak sorunsuz bir şekilde resminizin kaydedilmesini sağlarsınız.

CTRL+Z Kısayolu:  Bu tuşlara aynı esnada bastığınız zaman ise son yapılan değişikliklerinize geri gitme şansını elde edebilirsiniz.

CTRL+R Kısayolu: Çalışmanız sırasında mizanpajın kaymaması açısından da CTRL+R kısayolunu kullanarak sorunsuz bir şekilde cetvel açabilirsiniz.

CTRL+ Tab Kısayolu: Photoshop sekmeleri arasında geçiş yapmak istediğiniz an bu kısayolu kullanabilirsiniz.

CTRL+U Kısayolu: Düzenleyeceğiniz resmin siyah ve beyaz denge uyumunun yakalanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda da canlılık renk değerlerini açabilirsiniz.

CTRL+N: Yeni bir sayfa açmak istediğiniz an yapmanız gereken ise bu kısayolu kullanmaktır.

CTRL+O Kısayolu:  Önceden çalıştığınız bir sayfa varsa ve yeniden karşınıza çıkarmak istiyorsanız o halde bu kısayolu kullanmalısınız.

CTRL+W Kısayolu: Çalıştığınız pencereyi kapatmak için kullanılır

CTRL+A Kısayolu: Bu kısayoluna baktığımız zaman Microsoft Office işlemleri ile birebir aynı görevi görür. Çalışmada ki ögeleri aynı anda seçmek amacıyla tercih edilen bir kısayoldur.

CTRL+Shift+ S Kısayolu: Yapmış olduğunuz çalışmanızı web sayfanıza kaydetmek istiyorsanız bu tuşları kullanabilirsiniz.

CTRL+B Kısayolu:  Ren balansını açmanıza yardımcı olur

CTRL+G Kısayolu: Seçmiş olduğunuz tüm katmanların gruplar haline gelmesini sağlar,

CTRL+L Kısayolu: Renk tonunun koyuluğu çok hoşunuza gitmediyse ve açmak istiyorsanız bu kısayolu kullanabilirsiniz.

CTRL+T: Çalışmanızı saat yönünde ters çevirmek istediğiniz an bu tuşları aynı anda kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

CTRL+ İ: Kontrast değerleri ile ilgili olarak bir değişiklik yapmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Photoshop Mac Kısayolları

 

Photoshop Uygulamasıyla Neler Yapılıyor?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde e yaygın bir şekilde kullanılan resim düzenleme programı ile resimler daha dikkat çekici hale dönüşüyor. Çalışmalarınızı eğer ki daha etkin kılmak istiyorsanız o halde photoshop programını kullanabilirsiniz. Tüm görsellerinizi bundan böyle piksel tabanlı işlemenize aracı olan çok kolay bir uygulama olmayı başarıyor. İlgi çekmeyi başarmanın çözüm yollarından birisi de sıradışı tasarımları ortaya çıkarmaktır. İşte tüm bunları gerçeğe dönüştürmeniz konusunda bu gibi programların büyük faydaları bulunuyor. Photoshop uygulama ile her türlü çalışmalarınızı düzenleme, tasarlama, değiştirme gibi pek çok şeyleri yapabilmenize imkan tanır.


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir