Günümüzde en çok tercih edilen yazışma platformu olarak Outlook mail uygulaması kullanılmaktadır. Sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle tercih edilen Outlook imza oluşturma seçeneği ile de kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Gelen ve giden iletilerinize rahatlıkla ekleyeceğiniz imza sayesinde belirli bilgilerin paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcılar özellikle gerekli olması durumunda bu ekleme yapabilirler.

Şirket yazışmalarında özellikle gönderilecek olan ya da alınacak olan iletileri eklemek amacıyla hazırlanacak olan imza da istediğiniz bilgilerin yer almasını sağlayabilirsiniz. Otomatik olarak eklenebileceği gibi aynı zamanda belirli iletiler için manuel olarak ekleme yapılabilir. Kullanıcılar gerekli olabilecek her durumda Outlook imza ekleme seçeneğini kullanarak maillerin alt kısmına gelecek şekilde istedikleri bilgiler ekleyebilirler.

E-posta İmzası Nasıl Oluşturulur?

Göndermiş olduğunuz ya da almış olduğunuz mailler için e-posta imzası nasıl oluşturulur? Sorusunun cevabını almak istediğinizde aşamalı şekilde gerçekleştireceğiniz işlemler doğrultusunda istediğiniz imzayı maillerinize kolayca ekleyebilirsiniz. Aşamalı şekilde gerçekleştirilecek işlemlerin ardından imza eklenebilir.

Otomatik olarak eklenecek olan imza için sayfanın üst kısmında bulunan ayarlar sekmesine tıklayarak tüm Outlook ayarlarını görüntüle seçeneğini tercih edebilirsiniz. Daha sonrasında posta kategorisi üzerinden oluştur ve yanıtla seçeneğine girerek posta imzası oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz imzanın tüm yeni postalar da yer almasını sağlamak istediğinizde imzamı oluşturduğum yeni iletileri otomatik olarak ekle seçeneğini onaylamanız gerekmektedir. Onaylama işlemini tamamladıktan sonra hazırlamış olduğunuz her yeni e-posta altında imzanızın gönderimini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda hazırlamış olduğunuz imzanın gönderdiğiniz maillerin yanı sıra yanıtlamış olduğunuz mailler de de yer almasını sağlayabilirsiniz. Onay kutusunu işaretlemeniz yeterli olmaktadır. Bu sayede yeni göndereceğiniz maillerin yanı sıra yanıtlamış olduğunuz maillerin alt kısmına da aynı şekilde Outlook imzası ekleyebilirsiniz. Ödeme işlemini tamamladıktan sonra kaydet seçeneğine tıklayarak yapmış olduğunuz düzenlemeler doğrultusunda imzanızın maillerinize eklenmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Wordpress Hosting Web Sitesi ve E-posta Sitesi Nasıl Açılır?

Manuel Olarak İmza Oluşturma

Kullanıcılar özellikle otomatik olarak eklenecek olan imzanın yanı sıra manuel Outlook imzası ekleme işlemiyle göndermiş oldukları her maile kendileri imza etkili ekleyebilirler. Otomatik olarak ekleme yapmayan kullanıcılar göndermiş oldukları iletilere gerekli olabilecek durumda imza ekleyebilirler. Oluşacağınız içeriği tamamladıktan sonra göndereceğiniz meyilleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede özellikle kurumsal alanda gerçekleştirilecek olan yazışmaların daha dikkat çekici olması ve ciddi olması sağlanabilir.

İmzanızı özellikle bütün iletileri eklemek istemediğiniz de posta kutunuza giderek yeni ileti açtığınız durumda iletinin alt kısmına imza ekle seçeneğini kullanarak istediğiniz içeriği ekleyebilirsiniz. Bu sayede gerekli olabilecek her durumda yalnızca istediğiniz iletiler ekleme yapabilirsiniz. İmzamızı değiştirmek istediğinizde aynı şekilde imza bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

Eklemek istediğiniz bilgiler ekleyebilir veya çıkartarak imzanızı yenileyebilirsiniz. Outlook kullanıcıları için eklenen bu özellik sayesinde maillerinizi hazırlarken kişisel bilgilerinizi ekleyebileceğiniz gibi şirket bilgilerini de imzanızı ekleyerek karşı tarafın daha fazla bilgi almasını sağlayabilirsiniz.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

Yorum Yazın