in , ,

OpenCart Kurulum İşlemleri

Dosyayı indirdiğimizde ana dizine yükleyin şeklinde bir klasör ismi ile karşılacağız. Bu dosyaları web sitenize ait FTP erişim bilgileriniz ile FTP bağlantısı gerçekleştirerek Filezilla programı ile yönetim klasörü içerisine yüklememiz gerekiyor. Site cPanel içerisinde çalıştığı için dosyaları public_html klasörü içerisine yüklediğimizde OpenCart kurulum ekranı karşımıza gelecektir. Hosting kontrol panelimiz üzerinden yazılımın çalışabilmesi için birde MySQL veritabanı oluşturmamız gerekiyor. Veritabanını oluşturduktan sonra tarayıcı üzerinden sitemizi açtığımızda bizden veritabanı bilgileriniz isteyen bir ekran karşımıza çıkacaktır. Veritabanı IP, kullanıcı adı, ve şifreyi girerek kurulum ekranında işlemi sonladırdığımız da bazen sıkça rastladığımız bazı PHP modüllerinin aktif olmamasından dolayı kurulumu tamamlayamayan kullanıcılar olabilmektedir. Bu en çok .ZİP modülünün aktif olmamasından kaynaklanmaktadır. Bunun için dilerseniz Plesk Panel’de “PHP Selector“, cPanel’de “Select PHP Versiyon” bölümünden PHP’ye ait modülleri aktif ederek işleme devam edebilir ve erişimi aktif hale getirebilirsiniz.

opencart 2

Dosyaları public_html altına yükledikten sonra tarayıcı üzerinden web site adresimi yazdığımızda OpenCart’a ait hazır bir sayfa tasarımı bizi karşılayacaktır. Bu default olarak gelen hazır bir taslaktır. OpenCart yönetim paneli üzerinden bunları düzenleyerek dilediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. Alanadınız.com/admin bağlantısı üzerinden OpenCart yönetim paneline bağlantı kurabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte içerik üzerindeki yapılandırmayı istediğiniz gibi yapabilir ve sitenize tüm ürünlerinizi ekleyerek sitenizi faaliyete alabilirsiniz.

3 Yorum Mevcut

Yorum Yazın
  1. Dağıtım Cloudways ile daha kolaydır ve ayrıca tüm özelliklere sahiptirler, Opendart mağazam için Barındırma Cloud’u kullanıyorum, yönetilen platformu aracılığıyla yükledim, birkaç dakika içinde kurun. Bu kılavuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  2. merhabalar, bir eticaret sitesi var ve yazılımının opencart olduğunu düşünüyorum. eğer opencart ise o sistemde bir yazılım kuracağım natro hostingime, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

    • Merhabalar Mehmet Bey ;

      Sitenin opencart olduğunu bir kaç yöntem ile emin olabilirsiniz. Örnek site/admin yazarak opencart’ın default admin paneli gelmesi gerekiyor . Yada site üzerindeki index yapısını F12 butonu ile beraber inceleyip anlayabilirsiniz. Emin olduktan sonra cpanel üzerinde installatron plugini ile yada destek@natro.com‘a mail göndermeniz durumunda sizin için opencart kurup erişim bilgilerini verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MySQL’de Tablo Oluşturmak ve Listelemek

Yeni Domainler ve XYZ Domain Başarısı