Online alışveriş dünyayı kasıp kavuruyor! Arzu ettiğiniz her şeyin birkaç gün içerisinde (hatta saatler içerisinde) kapınıza kadar gelmesinin kolaylığı ve rahatlığı, alışveriş yapanların büyük çoğunluğu için gerçekten çok çekici.

Sürekli büyüyen e-ticaret ekosisteminde, abonelik hizmetlerine yönelik ilgide de muazzam bir büyüme olmuştur. FORBES dergisinde yayınlanan güncel bir makaleye göre, “E-ticaret pazarındaki abonelik modeli son beş yılda her yıl %100’den fazla olacak şekilde büyüdü…” Dahası, “Online alışveriş yapanların %15’i, genellikle aylık kutular aracılığıyla tekrarlanan bir şekilde ürün almak için bir veya daha fazla aboneliğe kaydolmuştur.”

Küçük/mikro markalar tarafından başlatılan üyelik aboneliği temelli işletmeler birkaç parametre nedeniyle başarılı olmuştur:

  1. Alışveriş kolaylığı: Müşterilerin sık kullandıkları ürünleri satın almak için zaman harcamaları gerekmez. Sadece kredi kartlarıyla yıllık olarak ödeme yapabilirler ve abonelik hizmetlerine abone olabilirler. Ve ürünler veya hizmetler düzenli olarak kapınıza teslim edilir.
  2. Marka Sadakati: Müşteriler belirli bir şirketten uzun süre alışveriş yapmaya ve ürünlerini de sevmeye başladığında, farklı bir markaya geçme ihtimalleri çok düşüktür. Böylece mikro markalar, güçlü ve sadık bir müşteri tabanına sahip olur.
  3. Maliyet Tasarrufu: Üyelik temelli işletmelerde, müşteriler her yıl ürün satın almayı taahhüt ettiklerinde, firmalar çeşitli indirimler sağlayabilir, böylece müşterilerin ürün için daha az ödeme yapmasına yardımcı olurlar.
  4. Ürün Özelleştirme: Bu tür mikro markalardan ürünler sizin için özelleştirilebilir, çünkü bu tür markalar ve şirketlerle aranızdaki ilişkinin uzun süreli olması muhtemeldir.

Düzenli olarak .CLUB alan adı kullanan e-ticaret işletmelerine yönelik yeni abonelikleri ve üyelikleri keşfettiğimiz için, abonelik hizmetlerinin popülaritesindeki büyümeyi ilk elden gördük. Tabii ki, düşündüğünüzde bu durum çok mantıklı:

  • Online satışlar topluluk ve üyelik tarafından yönlendirilir. Müşterileriniz kulübünüzdür!
  • Abonelik hizmetlerinde her yıl %100’ün üzerinde artış! – Forbes
  • Shopify ve diğer e-ticaret platformlarındaki pek çok .CLUB sitesi
  • Anahtarkelime.club mağazaları için güçlü SEO sonuçları (Coffee.club, Soap.club, vs.)
  • Önemli .CLUB & Abonelik kategorileri: Güzellik, Yiyecek, Giyim, Yaşam tarzı, Evcil hayvanlar, Çocuklar.

Bir e-ticaret fikriniz veya işletmeniz varsa, özellikle de üyelik veya abonelik modelinden yararlanacaksanız, topluluğun ürünleriniz ve işletmeniz etrafında doğal ve hatırlanabilir bir şekilde bir araya gelmesini sağlayan .CLUB alan adını düşünmelisiniz. İşletmenizin yinelenen bir gelir modeli varsa, açıkçası daha iyi bir alan adı yoktur.

.CLUB alan adı kullanmanın başka bir yararı da çok uygun bir fiyata, harika bir anahtar kelime içeren alan adı alma ve piyasayı domine eden akılda kalıcı, anlamlı alan adının SEO avantajlarından yararlanabilmenizdir.

Harika bir .CLUB alan adı kayıt etmek için tıklayın.

Yazar

Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

Yorum Yazın