Natro’dan Bir İlk : Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi


Natro’dan Bir İlk :  Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi

Bünyesinde barındırdığı 350.000+’e yakın aktif alan adı ile ,alan adı sektöründe  yenilikçi çözümler üreten Natro Web Hosting , Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi’ni müşterilerinin hizmetine sundu. Türkiye’de ilk olarak Natro Web Hosting tarafından sunulan bu sistem alan adı kullanıcılarının, web projeleri için en iyi alan adını kaydetmelerine olanak sağlayacak.

alan-adi-sorgulama

Akıllı Alan adı Sorgulama Sistemi Nasıl Çalışır ?

Projeniz için en ideal olduğunu düşündüğünüz ve natro.com üzerinden arattığınız alan adı başkası tarafından alınmış olduğunda , sistem size o alan adı ile ilgili uzantı ve anahtar kelime bazında en iyi alternatifleri sunar. (Örn : Com,Net,Org) Ayrıca ilgili alan adı ,alanadları.com üzerinde, alan adı sahibi tarafından satılığa çıkarılmışsa, bu alan adını hakkında sizi bilgilendirir ve alan adını kaydedebilmeniz için aracılık eder . Son olarak da aratmış olduğunuz  “.com” ve “.net”  alan adlarının süresinin bitim tarihi hakkında sizi bilgilendirerek backoder (Ön Sipariş) yapmanıza ve alan adı mülkiyetinin tarafınıza geçmesine olanak tanır.

Sizde en web projeniz için en iyi alan adını kaydetmek için natro.com üzerinden sorgulama yapabilirsiniz


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

12 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Natro’nun backorder sistemi global backorder firmaları ile rakabet edebilir düzeydemi? Diğer global firmalardan backorder ile kazandığı domain olmuş mu?

  2. Yeni nesil natro akıllı sorgulama sistemi gerçekten güzel olmuş kodlama ve tasarımında emegı gecen arkadaşlara tşk ediyorm .
    Şimdi Natro daha eglenceli

  3. Natro her zaman kalitesini ortaya koymuş ve bunu kanıtlamış bir firma olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz, bizler çok memnunuz..

  4. Bu olay gerçekten çok iyi oldu, sorgu yapacağım zaman kararsız kalıyordum nereden yapsam diye, artık burayı kullanıyorum. Ancak Natro hosting kalitesini ileri taşımak için daha radikal adımlar atmalı.

  5. Natro yine farkını ortaya koyuyor. Ama bu konuda biraz daha gelişim göstermelisiniz. Alan adı aradığımız zaman çıkan örnek alan isimleri daha benzer olmalıdır. Bazen çok saçma önerilerde bulunuyor.

  6. Natro firması ile yıllardır çalışırım, sektörün en eskilerindendir. Bu hizmeti ile de farklı olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi.Yeni Tasarımda iyi olmuş.

  7. Akıllı alan adı sorgulama sayesinde gözümüzden kaçan domainlari de bulabiliyoruz. Teşekkürler böylesine güzel paylaşımı bizlerle de paylaştığınız için…