Natro Ödeme Kanalları


12 shares
Online shopping concept, young woman hands holding mobile smart phone showing payment success on screen and credit card with laptop on table while sitting in coffee shop, lifestyles technology

Natro Hosting’den almış olduğunuz ürün ve hizmetlerin ödemesini; Kredi Kartı, BKM Express, Natro Sanal Kart, EFT, Garanti Bankası İnternet/Cep Şubesi veya Garanti Bankası ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı’ndan ürün ve hizmet ödemelerinizi nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatacağız. Bu ödeme şekli aynı zamanda Garanti Cep ve Garanti Bankası ATM’lerinden yapacağınız işlemlerle aynıdır.

Önemli Bilgi: Güvenlik nedeniyle yurt dışı kredi kartları ile ödeme kabul etmemekteyiz. Sadece yurt içi kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

Ödemenizi yapmadan önce natro.com üzerinden herhangi bir ürün ya da hizmet için sipariş oluşturmanız gerekmektedir.

Siparişinizi oluştururken Ödeme Seçenekleri adımında “Garanti Bankası ile Online veya EFT ile Ödeme Yapmak İstiyorum” seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekmektedir.
Önemli Bilgi: Garanti Bankası hesaplarımız havale kabul etmemektedir.

Ödeme seçeneğini işaretledikten sonra “İlgili hizmet sözleşmesi, Genel Servis Şartları sözleşmesi ve Gizlilik & KVK politikasını okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu onaylayıp “Sipariş Et” butonuna basarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Siparişinizi başarıyla oluşturduysanız, ve “Siparişiniz Başarıyla Alınmıştır!” uyarısını gördüyseniz, Garanti Bankası İnternet/Cep şubesinden veya ATM’lerden ödemenizi yapabilirsiniz.

Not: Ödeme yapılmayan hizmetlerin ve siparişlerin kapatılması ya da iptali ortalama 7 gün içinde yapılmaktadır.

Garanti İnternet Şubesi ile Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Adım 1: 

Öncelikle, Garanti Bankası İnternet Şubesine giriş yapınız. Ardından Ödeme menüsü altında yer alan “FATURA > FATURA / ABONE NO İLE ÖDEME” bölümünü seçiniz.

Adım 2:

FATURA / ABONE NO İLE ÖDEME ekranında yer alan Kurum Adı bölümüne NATRO yazarak devam edebileceğiniz gibi, Kurum Tipi seçeneğinden Sigorta ve Özel Firma Ödemeleri, Kurum seçeneğinden NATRO.COM’u ve  son olarak Natro Müşteri Numaranızı yazarak işleminize devam edebilirsiniz.

Not: Müşteri numaranız 8 haneden küçük ise; başına 0 koyarak 8 haneye tamamlamanız gerekmektedir.

Adım 3:

Bir sonraki ekranda Natro üzerinden gerçekleştirdiğiniz siparişinize ait ödemeniz gereken fatura otomatik olarak karşınıza gelecektir. Hemen altında yer alan Ödeme Aracı alanından ödemenin çekileceği Hesabınızı veya Kredi Kartınızı seçerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ödemenizi yaptıktan birkaç dakika sonra siparişiniz aktif hale gelecektir. Yukarıda belirttiğim gibi aynı işlemleri Garanti Cep Şubesi ve Garanti Bankası ATM’lerinden de aynı adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Not: Satın almış olduğunuz tüm ürün ve hizmetler ile ilgili faturaları Müşteri Paneliniz üzerinden Hesap İşlemleri > Faturalar adımlarını takip ederek görüntüleyebilir ve yazdırma işlemi yapabilirsiniz.

* Satın almış olduğunuz hizmetlere ait tüm faturalar siparişi takip eden ayın ilk haftası kesilmektedir. 

** Şirketimiz e-fatura mükellefi olması nedeniyle kağıt ortamında yazılı fatura gönderimimiz bulunmamaktadır.

*** Hizmet alan müşterimizde e-fatura mükellefi ise faturanın kesildiği gün gib üzerindeki e-fatura yansıtılmaktadır.


Nejat Doğan
Temmuz 2018 den beri Natro Hosting'de Destek Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Her fırsatta öğrendiklerini paylaşmaya devam eden Nejat DOĞAN, yazıları ve tecrübeleri ile Natro Blog’a katkı sağlıyor.

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kaliteli firma , başarılı işler ve süreklilik fevkalede bir işi ortaya çıkarmış. Bu nacizane bilgiler için sizlere müteşekkiriz.