Natro’dan Hosting Nasıl Alınır?


Natro.com‘un kullanıcı dostu arayüzü ile hosting inceleme ve satın alma süreçlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak biz bu süreçte de size yardımcı olmak için bir makale hazırlama gereği duyduk. İlerleyen günlerde Natro Panel kullanımı ile ilgili makaleler hazırlamaya devam edeceğiz.

Web Hosting almadan önce projenizi ölçeklendirerek ihtiyaçlarınızı belirlemenizi tavsiye ederiz. Sonrasında Natro Web Hosting sayfasını ziyaret ederek, ihtiyaçlarınıza en uygun hosting planını seçebilirsiniz. Web Hosting planı seçerken disk alanı,aylık trafik ve web site barındırma sayısını dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Natro.com‘da kullanıcılarımızın ihtiyaç ve taleplerine özel olarak hazırlanmış 3 adet hosting planı bulunmaktadır. Kişisel, Kurumsal ve Kurumsal Pro plan hosting paketlerinden bütçenize ve projenize en uygun olanını seçebilirsiniz.

hosting-plan

Biz hem başlangıç için, hem de ilerleyen dönemlerde kaynak sıkıntısı yaşamamanız için, Kurumsal Plan web hosting paketini öneriyoruz. Ancak sizin ihtiyaçlarınızı Kişisel Plan karşılıyorsa, kişisel plan alabilirsiniz.

hosting-alWeb Hostin Plan seçiminizi tamamladıktan sonra, Satın Al butonuna basarak, satın alma işlemine geçiniz.

Satın alma işleminin ilk adımında, sizden sunucu platformu seçmenizi isteyeceğiz. Projenizin programlama dili ve veritabanı ihtiyacınıza göre, platform seçiminizi Linux veya Windows olarak yapabilirsiniz.

hosting-platform-secimi

*Hangi Platformu Seçmeliyim?

PHP tabanlı uygulamalar, Linux platformda stabil olarak çalıştığından, uygulamanız PHP-MySql programlama dili ile hazırlanmış ise Linux Platform seçmenizi öneririz. Joomla,Drupal,Wordpress,SMF,phpBB,Opencart gibi popüler scriptler Linux Platformda sorunsuz olarak çalışmaktadır.

.Net ile hazırlanan uygulamalar Windows Platformda sorunsuz olarak çalışmaktadır. ASP-MsSql programlama dili ile hazırlanmış bir uygulamanız var ise Windows Platform seçmenizi tavsiye ederiz.

Platform seçiminizi yaptıktan sonra Devam Et > butonuna bastığınızda, alan adı tercihi yapmanız için 3 seçenek sunacağız.

domain-secimi

*Yeni bir alan adı tescil etmek için, 1. seçenek ile istediğiniz alan adını sorgulayabilir ve satın almaya müsait ise Satın Al butonuna basarak ödeme sayfasına gidebilirsiniz. Alan adı kaydı ilk yıl ücretsiz olarak yapılmaktadır.

alan-adi-sorgu*Mevcut alan adınızı Natro.com’a transfer etmek için, 2.seçenek ile alan adınızı yazarak Devam Et >> butonuna basabilir ve transfer kodunuzu girerek, ücretsiz olarak alan adı transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

*Alan adı transferi için, EPP transfer kodu gerekmektedir. Bu kodu mevcut registrar firmanıza başvurarak edinebilirsiniz.

alan-adi-transfer

*Alan adınızı daha sonra belirlemek için, 3.seçeneği seçerek, satın alma işlemine devam edebilirsiniz. Ancak bu seçeneği seçtiğiniz takdirde, ücretsiz alan adı kampanyamızdan yararlanamayacaksınız.

alan-adi-belirlenmedi

Alan adı tercihinizi dilediğiniz şekilde yaptıktan sonra, ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödeme sayfasında ürün açıklaması, fiyat,süre ve uygulanan indirimleri görebilirsiniz. Ayrıca hosting promosyon kodunuz var ise, bu sayfada kullanabilirsiniz.

sepet-detayÖdeme şeklini seçtikten sonra, hizmet sözleşmemizi kabul ederek, satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi Kredi kartı, Banka Havalesi ve Natro sanal kart ile yapabilirsiniz.

*Kredi kartı ile yapılan ödemelerde komisyon alınmamaktadır ve siparişleriniz otomatik olarak aktifleştirilmektedir.

*Banka havalesi ile yapılan ödemelerde, açıklama kısmına mutlaka sipariş kodunuzu girmeniz gerekmektedir. Banka hesaplarımız mesai saatleri içinde düzenli olarak kontrol edilmektedir ve ödemeniz onaylandıktan hemen sonra siparişleriniz aktifleştirilmektedir.

*Natro sanal kart, natro.com’a ait özel bir uygulamadır. Sadece natro.com müşterilerinin sahip olabileceği, hesaplarında bulunan kullanılabilir durumdaki bakiye ile alışveriş yapmalarına imkan veren alışveriş sistemidir.

odeme-sekli


Natro Blog
Türkiye - İstanbul Merkezli natro.com; 1999 yılından bu yana Alan adı servisleri, web Hosting, sunucu kiralama ve barındırma, Güvenlik çözümleri gibi ürünlerle uluslararası web hosting sektöründe hizmet vermektedir.

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kendi sitemde ‘de size özel bir kategori açtım. natro mySQL yüklemesi, natro mySQL’e kurulan (wordpress, simplemachines, vBulletin) gibi yazılımları nasıl kurulacağını anlatıyorum. Bu konuda bir çok arkadaşım sıkıntı çekiyor. Yazmakta, anlatmakta hoşuma gidiyor 🙂 teşekkürler Natro!

  2. Tüm sitelerim Natro’da ve çok ama çok memnunum. Bu da çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Kendi blog yazımda verdiğim örneklerin de hepsi daima natro üzerinden oluyor. Sizle çalıştığım için çok memnumum.