MySQL Admistrator İle Veribanı Yedeğini İçe Aktarma


MySQL Administrator programı ile veritabanımızı içe aktarma (import) işlemi birlikte gerçekleştirelim.

Bilgisayarımızdan MySQL Administrator programımızı çalıştıralım, açılan arayüzden Server Host bölümüne veritabanı sunucu adresini , Username

(kullanıcı adı)bölümüne veritabanı  kullanıcı adını ve Password (şifre) bölümüne ise veritabanı şifremizi yazarak ok butonuna tıklayarak veritabanı sunucumuza bağlantı sağlıyoruz.

mysql-veritabanı-import

Açılan arayüzün sol kısmında yer alan “Restore” sekmesine tıklıyoruz.

mysql-veritabanı-import

Şimdiki adımda ise “Open Backup File” butonuna tıklayarak bilgisayarımızdan yükleyeceğimiz veritabanını seçerek “Aç” butonuna tıklıyoruz.

mysql-veritabanı-import-restore

mysql-veritabanı-import-restore

Bu adımda ise “Target Schema” bölümü üzerinden “Another Schema” sekmesini seçiyoruz ve sağ bölümdeki açılır liste üzerinden oluşturduğumuz veritabanınızı seçerek “Options” adımında “Ignore Errors” bölümünü işaretleyerek “Start Restore” butonuna tıklayarak veritabanı içe aktarma işlemini başlatıyoruz.

mysql-veritabanı-import-general

The restore operation was finished successfully.” Mesajı ile işlemimizin başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz.

mysql-veritabanı-import-general

Faydalı olması dileğiyle …


Şenol Basık
Natro müşteri destek uzmanı olarak 3 senedir Natro bünyesinde çalışan ve Natro müşterilerine çözümler üreten Şenol, hosting yönetimi, veritabanı yönetimi hakkında yazılarıyla Hosting Blog'a destek veriyor.

8 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Resimli anlatımınız çok güzel ve detaylı olmuş, Konu başlığında MySQL Administrator'u  yanlış yazmışsınız bilginiz olsun…