in

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin nedir? İş ağı yani business network kurmak için ve tanıdığını, referanslarını, insanların tanıdıklarını görebilmeniz için oluşturulmuş bir sitedir. İş ağınız ne kadar genişlerse ona göre değişen bir ambleminiz oluyor. Linkedin uygulamasındaki amblem yuvarlak içinde noktalarla başlıyor sonra bu noktalar kendi arasında bazı ağlar ve şekiller oluşturuyor.

Linkedin Neden Kullanılmalı?

Günümüzde insanlar referanslara önem vermektedir. Bu yüzden Linkedin gibi sosyal medya mecraları oldukça önem kazanmıştır. Linkedin kullanmanın en temel amacı ise iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin kolay yoldan yani internet üzerinden o siteden iş başvurularını gerçekleştirmesidir. Yapılan sunum, dosya ve birçok yazılan makale ve kitapların rahatlıkla paylaşılabilmesi, iş tanıtımları yapılması, kendi reklamınızı yapabilmeniz,  iş hayatı ile ilgili konularda bilen kişiler ile bilgi alışverişi yapmak gibi pek çok alanda faaliyet gösterir. Bu yüzden ne iş yapıyor olursanız olun Linkedin’e üye olmanız sizin faydanıza.

Gelişen teknolojik çağımızda artık internet üzerinden rahatlıkla iş bulabilmek ve iş alımları gerçekleştirmek için işe alınacak kişilerin profilleri olsun, hesapları veya sayfaları olsun bunlar gözden geçirilerek işe alımları gerçekleşmektedir. Hal böyleyken sosyal medya ağlarında ki hesapların ayrıca bir önemi olmaktadır. Ülkemizde günden güne belli oranlarda linkedin kullanıcı sayısı git gide artış gösteriyor.

Linkedin Farkı Nedir?

Diğer sosyal medya ağlarından farklı olarak Linkedin eğlence amacıyla değil de daha çok iş bulmak, iş vermek gibi ciddi amaçlar için kullanılır. Bu yüzdendir ki dünyanın en geniş profesyonel iş ağlarından biridir. Dijital ortamda hazırlanan kendi CV’niz sayesinde kolaylıkla iş başvuruları yapabilir, iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Bu sayede iş arayanları ve işverenleri kolay bir şekilde görebilir, onlara ulaşabilirsiniz.

Eğer işverense tarafsanız siz de aradığınız kriterlere göre ve meslekte işi yapmış birini rahatlıkla bulup, iletişime geçebilirsiniz. Basitçe bir üyelik işlemi gerçekleştirdikten sonra kişisel bilgilerinizi girebilir ve size kariyer fırsatı sunan birçok iş ağına ulaşabilirsiniz. Linkedin uygulamasında üyelik ücretli ve ücretsiz olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Ücretsiz kullanıcılar için uygulamaların birçoğundan yararlanmakla birlikte belirli bazı yerlere erişimi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Statik IP Adresi Nedir? Nasıl Alınır? Avantajları Nedir?

Php Nedir? Php’nin Avantajları Nelerdir?